Okunma

Microsoft’u Patent Ağlattı


09 Nisan 2009 Perşembe 14:45
Microsoft’u Patent Ağlattı

Uniloc isimli bir şirket, daha önce kaybettiği patent davasında bu sefer kazandı. Hem de karşısında yazılım devi Microsoft varken. Davaya konu olan şey ise Microsoft‘un korsanlığa karşı kullandığı bir teknoloji. Bu teknolojiyle ilgili bir davayı daha önce kaybeden Uniloc, şimdi ise 2003’ten beri devam eden bu davada Microsoft‘u tam olarak 388 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Microsoft: “Bu İş Burada Bitmez!”

ABD’de görülen davadan mağdur ama yine de mağrur ayrılan Microsoft yetkilileri, “bu haksızlık, davayı yeniden temyize taşıyacağız” dediler. Kararın açıklanmasından sonra Microsoft’un hisselerinde bir miktar düşüş de gözlendi.

:: Sizin tanıdığınız Microsoft bu işi burada bırakır mı?

Bilgi için: Microsoft




yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’u Patent Ağlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’u Patent Ağlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’u Patent Ağlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "