Okunma

Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor


30 Temmuz 2013 Salı 05:45
Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor

Teknoloji devi Microsoft dünya çapında farklı bölgelerde gerçekleştirdiği çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkmayı sürdürüyor. Bu yılın başlarında, düşük gelirli Afrika yerlilerine teknoloji ve internet erişimi sağlamayı amaçlayan 4Afrika projesini başlatan şirket, pilot ülkelerin sınırlarını genişletti.

Öncelikle Kenya ve Tanzanya‘da hayata geçirilen kampanya şimdi de Güney Afrika‘nın Limpopo şehrinde uygulamaya konulacak. Pilot projenin merkezi konumunda ise Limpopo Üniversitesi yer alıyor. Bölgede bulunan beş yerel okula kablosuz internet erişimi üniversite üzerinden sağlanacak.

Microsoft‘tan yapılan açıklamaya göre proje sadece internet erişimi ile sınırlı değil. Limpopo şehrindeki beş okul için Windowstabanlı tabletler, projektörler, öğretmenler için dizüstü bilgisayarlar, eğitim ile ilgili içerikler ve elektrik sağlanamadığı durumlarda cihazların şarj edilmesi için kullanılacak güneş enerjisi panelleri sunulacak.

:: Teknoloji firmalarının sosyal sorumluluk kampanyalarının yeterli buluyor musunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kepceyle al kasikla *****

 2. SDN Okuru dedi ki:

  “Microsoft dışında hiçbir şirket düzgün bir sosyal sorumluluk projesi yapmıyor. Google’ın bir tane büyük sosyal projesini söyler misiniz? Ya da Apple’ın? Bill Gates ise servetinin p’ini dünyanın daha iyi bir yer olması için harcı***** Apple’ı bilmiyorum ama Google’ın geçenler de tesadüfen öğrendiğim “Google in Education” projesi varmış.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft aslansın yeminlen 😀

 4. marancı dedi ki:

  Gates kendini verdi hayır işlerine. Daha güzellerini yapması ve devamının gelmesi en büyük temennim.

 5. abidn dedi ki:

  @3 (30.07.2013 09:18) tam yerinde bir cevap. Dün bir SDN yorumu sayesinde Apple’ın eskitme politikası hakkında bir belgesel izledim. Tim Cook nerde, Gates nerede.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Üçüncü yorum %100 doğru yerinde ve mükemmel.. Ben 5 yıl Afrika ülkelerinde yaşadım, inanın sevilleri oynayan yaşamın kralını yaşıyor o insanlar.. 2010 dan beri Windows Phone kullanıyorum.. Şimdiye kadar da 10 Afrikalıya telefon hediye etmişimdir.. Not zengin değilim, dinimde yok, ama parayı tanrılaştırmadım…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji gitsin ki kalkınabilsinler, Allah yardımcıları olsun…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft dışında hiçbir şirket düzgün bir sosyal sorumluluk projesi yapmıyor. Google’ın bir tane büyük sosyal projesini söyler misiniz? Ya da Apple’ın? Bill Gates ise servetinin %70’ini dünyanın daha iyi bir yer olması için harcıyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  😀 Helal Microsoft…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Resimdeki yerliler benden daha iyi tablet kullanıyor sanki. Ne ara alıştılar.

" Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un 4Afrika Projesi Genişliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "