Okunma

Ona Vista Demeyecektiniz!


23 Ocak 2009 Cuma 07:55
Ona Vista Demeyecektiniz!

ABD’de açılan toplu davada zor anlar yaşayan Microsoft, Windows Vista Capable logoları konusunda iç çelişkilerin de ortaya çıkmasına vesile oldu. Şu sıralarda mahkeme tarafından kamuya açık delil olarak değerlendirilen bir e-posta kaydı, Microsoft içinde logo programındaki aksaklıklara itiraz edenler olduğu kadar, Windows Vista Home Basic’in de “ne kadar Vista” olduğu konusundaki kaygılara ses çıkartanlar olduğunu gösteriyor.

Yapmayın Etmeyin

Microsoft içinde gönderilen bir e-posta,Windows Ürün Yönetim Grubu‘na, Windows Vista Home Basic ürününün, Windows Vista’nın temel yeteneklerinden mahrum olduğu ve Windows Vista müşteri deneyimini destekleyemeyeceği için isminden Vista ibaresinin çıkartılmasını önermiş. Bu ürünün sadece Windows Home Basic olması istenmiş; ama bugün baktığımızda, Windows Vista’nın böyle bir sürümü hâlen mevcut.

Yeterlilikle Ne İlgisi Var?

Bu durumda, Windows Vista‘nın, her bilgisayarda çalışabilecek özelliklere sahip olan ama Aero gibi belki de sistem için en yorucu özelliğini barındırmayan sürümünün “Windows Vista’yı Destekler” logosunu barındıran sistemler için oldukça yanıltıcı bir kıstas olduğu, mahkemede dile gelen iddialar arasında.

:: Vista Home Basic, gerçekten bir Windows Vista mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ona Vista Demeyecektiniz!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Başarılı olup olmadığını muhasebeciler bilir.
    Bill emuca batmadığına göre demek ki başarılı.
    Bu arada bill amca israel de bir çok şirket satın almış.
    Daha ne olsun.

" Ona Vista Demeyecektiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ona Vista Demeyecektiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ona Vista Demeyecektiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "