Okunma

Midesinden Müzik Yayını Yaptı


01 Aralık 2010 Çarşamba 07:03
Midesinden Müzik Yayını Yaptı

İsveç’li Fredrik Hjelmqvist 45 yaşında ve Stockholm’de Hi-Fi ekipmanları satan bir dükkan sahibi. Fredrik kendi geliştirdiği plastik kapsül ile midesinden canlı ses yayını yapmayı denedi. Neden böyle bir şey yaptınız? Sorusuna cevap oldukça basit. Fredrik “bunu dünyada yapan ilk kişiyim ve bu benim için bir başarı” dedi.

Fredrik geliştirdiği yayın cihazı sayesinde midesinin içersinden ses yayını yapabiliyor. Fredrik’in geliştirdiği plastik kapsül 3 cm uzunluğunda ve 1.5 cm genişliğinde. Fredrik önce bu küçük plastik kapsülü yutuyor ve daha sonra midesinden yayın yapmaya başlıyor. Yayın kalitesi oldukça zayıf. Müzik, amfiye bağlanan stateskop yardımıyla duyulabiliyor.

:: Konu hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Midesinden Müzik Yayını Yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Midesinden Müzik Yayını Yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Midesinden Müzik Yayını Yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "