Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor!


06 Kasım 2017 Pazartesi 02:30
Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor!

TAI TF-X milli savaş uçağı projesinin temelleri, Türkiye’nin F-16 filosu yerine, F-35 ile birlikte kullanılacak yerli yeni nesil hava muharebe avcı uçağı tasarlama ve geliştirme hedefi ile 15 Aralık 2010 tarihinde atıldı.

İlk uçuşunu 2023 yılında gerçekleştirmesi planlanan TAI TF-X’in, Türk Hava Kuvvetleri filosuna 2030 yılında katılması bekleniyor. Henüz tasarım aşamasında olan uçak için, TAI tarafından dikkat çekici bir adım atıldı.

Milli muharip uçak için mühendis aranıyor!

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin resmi Twitter hesabı üzerinde, ” Geleceğin Bir Parçası Olmaya Var Mısın? ” sloganıyla yapılan paylaşımda, proje için mühendis istihdam edileceğinin müjdesi veriliyor.

TAI

Mühendisler “ Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin özverili çalışmalarıyla göklere hazırlanan Milli Muharip Uçak, Cumhuriyetimizin 100.yaş hediyesi olacak. ” sözleriyle başvuruya çağırılıyor.

Başvurular www.tai.com.tr adresi üzerinden alınırken, milli savaş uçağının tasarlanması sürecinde istihdam için açık olan kadrolar şu şekilde;

  • Sistem Mühendisi
  • Uçuş Kontrol Sistem Mühendisi
  • Yapısal Tasarım/Analiz Mühendisi
  • Uçak Sistemleri Mühendisi
  • İtki Sistem Mühendisi
  • Görev Sistemleri Mühendisi
  • Yer ve Destek Sistemleri Mühendisi
  • Beka Mühendisi
  • Uçuş Bilimleri Mühendisi
  • Elektromanyetik Tasarım Mühendisi
  • Silah Entegrasyonu Tasarım Mühendisi
  • Modelleme ve Simülasyon Mühendisi
  • Proje MühendisiyazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor!”

  1. Ziyaretçi dedi ki:

    yani elektrik elektronik makine,yazılım ve bilgisayar mühendisi.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

    ne milliği uçağı yahu bunlar hepsi kandırmaca. doğru düzgün buz dolabı bile yapamayan, eğitim sistemi batmış bir ülkenin hangi mühendisi bu uçağı yapacakmış? olacak olan aynı atak helikopteri gibi dışardan bir platform bulup yerli diye yutturmak.

    1. Ziyaretçi dedi ki:

      TR’de üretilen markalardan haberin yok heralde… F-35 demiştim ama daha çok F-22 raptor olmuş…

    2. Ziyaretçi dedi ki:

      Ezik insan. Sizin gibiler yüzünden memleket bir arpa yol alamıyor. Başlamadan bitiriyorsunuz. Motivasyon gerekirken karaliyorsunuz. Susun bari… En azından susun ona da raziyiz.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

    Aradıkları branşlarda tecrübe kazanmak için yine tai de çalışmak gerek, sanyide bu branşta eğitim mi alacaklar? Her sene başvurduğum ve kabul edilmediğim halde bu ilanlar niye çıkıyor.

  4. Ziyaretçi dedi ki:

    KPSS de kaç puan istiyorlarmış? O branşlarda eğitim veren bir yüksek öğretim var mı? CIA veya KGB gazete ilanıyla eleman alıyor mu acaba? Bizim şakirt çomarlar yapıyorlar da!

  5. Ziyaretçi dedi ki:

    Milli savaş uçağı tasarlamayı bilen minimum 10 yıllık tecrübe sahibi mühendis alınacaktır.

  6. Ziyaretçi dedi ki:

    inşallah neticeye ulaşır. göklerde bizi onurlandırır. beğenmeyenin derdi nedir anlamak mümkün değil. daha yapılmadan bu tavır nedir yaa. şimdi bunu yaparsın ilerde artan tecrübe bilgi ve teknolojinle daha iyisini yaparsın. adamlar 150 yıldır uçak yapıyor. nasıl birden o seviyeye gelcen.

  7. Ziyaretçi dedi ki:

    Resmin temsili olma olasiligi uzerinde kimse durmamis.

  8. Ziyaretçi dedi ki:

    Uçağımıza çakma diyen devlet düşmanlarının yorumlarını neden yayılıyorsunuz? Millet sinirlenip sövüp günaha girsin diye mi? Bu aşağılık psikolojisine sahip insanciklar abd yapsa tapar, ki zaten f35 i hemen örnek vermiş, bi insan neden ülkesini kötüler anlamam. Beğenmiyorsan yallah sinir dışına ne b.k yersen ye. Bunlar yüzünden bu ülkede ne yapılsa gereksiz ve ahmakca eleştiriler geliyor. Muhtemelen bu yorumu yayinlamayacaksiniz ama lütfen yazdığımi yapın ve bu gibilerin yorumlarını yayınlamayin.

    1. Ziyaretçi dedi ki:

      tebrik ediyorum.. güzel cevaptı…. birşey üretmekten uzak , üretilene de böyle yazan adam ancak coca cola tüketir.. beyni de asitli asitli çalışır…

  9. Ziyaretçi dedi ki:

    f35 bombardıman bu uçak ise avcıdır. Bir f35 nukleer fuze taşıyan bombardıman uçağını engelleyemez. Cahilsin, varlıgın gereksiz. Avcı uçakları bombardıman uçaklarından daha buyuktur. Eger bir f35 filosu sizin tesisinizi bombalamaya geliyosa bu uçakları gönderirsiniz menzilleri daha fazladir uzaktan imha edersiniz.

    1. Ziyaretçi dedi ki:

      Bombardıman uçağı görmesek inanıcaz. F-35’in asıl amacı zaten kara ve hava hedefleri için multirole fighter (avcı) olmasıdır.

  10. Ziyaretçi dedi ki:

    F-35 klonu çakma yerli…

    1. Ziyaretçi dedi ki:

      F-35 sen mi yaptın ki b projeye çakma diyorsun? Ayrıca uçak bu yani neye benzeyecekti illa bir uçağa benzeyecek. Senin gibi zihniyetle ile zaten uçak yapılmaz.

    2. Ziyaretçi dedi ki:

      Zoruna mı gitti ?

    3. Ziyaretçi dedi ki:

      Çakma makma ama treni 1940 larda kaçırmışsın ,60-70 yıl uyumuşsun anca bu kadar oluyor . Memlekette sıfırdan savaş uçağı yapabilecek mühendisler varda bizimmi haberimiz yok. Şimdi çakmasını yaparsın buradan öğrendiklerinlede kendini geliştirip orjinal tasarım kendi uçağını yaparsın . Hiç değilse bir yerden başlamak gerekiyor değilmi.

    4. Ziyaretçi dedi ki:

      Çakma Türk….Ne o üzüldün mü.

      1. Ziyaretçi dedi ki:

        kardesim daha iyisini yap ,çiz yolla o zaman o kadar çok biliyorsan kimse seni tutmuyor hem para kazanırsın

        bakkaldan alığı yumurtayı kırmadan eve zor götüren adam çakma türk üzüldün mü diye yorum yapmış

    5. Ziyaretçi dedi ki:

      f35 klonumu birşey yapıyoruz ya hemen benzetmelere başlayın hep eleştiri yapmayın kaç tane farklı savaş uçağı var illaki birşeyler benziyecek yada alıntı olacak amerikanın kaç tane klon ürünü var bir onları say ilk önce

" Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Milli savaş uçağı için mühendis aranıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!