Okunma

Milyarlarca Dolarlık Yatırım Ne İçin?


21 Ekim 2010 Perşembe 07:00
Milyarlarca Dolarlık Yatırım Ne İçin?

Intel, ABD’deki tüm üretim merkezlerini yenileme ve Oregon eyaletinde yeni bir fabrika kurma kararı aldığını açıkladı. Bu durum ilk bakışta çok da ilginç gelmese de şirketin bu yenilikler için yapacağı yatırımın yaklaşık 8 milyar $ olması olayı bir hayli ilgi çekici kılıyor. (Intel, iPad’e Meydan Okudu)

Intel’in bu büyük yatırımı yapmasının sebebi ise 2011′in sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen Ivy Bridge kod adlı yeni nesil işlemcilerin 22 nm mimarisi ile üretilecek olması.

 

Intel, 22 nm mimarisine geçmek için 8 milyar $’lık yatırım yapıyor

 

Ivy Bridge Ne Vaat Ediyor?

22 nm’lik Ivy Bridge işlemcileri cihazların daha küçük olabilmesini sağlamasının yanı sıra daha yüksek performans ve uzun pil ömrü sunabilecek.

Intel, kendisi için büyük önem taşıyan 22 nm mimarisinde üretim yapabilmek için tüm üretim tesislerini yenileyip, bir de yeni fabrika açarak yeni mimariye geçişi hızlandırmak ve daha verimli hale getirmek istiyor. (Intel IDF 2010’da Yeni İşlemcilerini Tanıttı)

Ivy Bridge’den önceki seri olan Sandy Bridge işlemcileri ise önümüzdeki aylarda resmen piyasaya sürülecek.

:: Intel yaptığı bu yatırımın geri dönüşünü alabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Milyarlarca Dolarlık Yatırım Ne İçin? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Milyarlarca Dolarlık Yatırım Ne İçin? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Milyarlarca Dolarlık Yatırım Ne İçin? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "