MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor


19 Kasım 2019 Salı 16:18
MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor

Son yıllarda sosyal medya platformları ile birlikte mesajlaşma uygulamaları da günden güne popülerliğini artırdı. Aynı zamanda sosyal medya platformu da olan mesajlaşma uygulamaları için zaman içinde, özellikle şirketler tarafında, chatbot ihtiyacı doğdu. MindBehind ise chatbot oluşturma sürecini kolaylaştırmak için kolları sıvadı. Düzenlenen lansmanda WhatsApp chatbot tasarlayan şirket, bunu yalnızca 15 dakikada gerçekleştirdi.

15 dakikada chatbot tasarlamak

MindBehind gerçekleştirdiği lansmanda, teknik bilgiye ihtiyaç duymadan sürükle bırak yönetemiyle chatbot tasarlamanın mümkün olduğunu gösterdi. Google Dialogflow, IBM Watson, Microsoft Luis gibi global ve lokal doğal dil işleme destekli yapay zekâ platformlarına entegre olabilen MindBehind, kullanıcılara 24 dilde chatbot tasarlama imkânı sağlıyor.

Orta ve küçük ölçekli şirketlere hitap eden MindBehind ile tasarlanan chatbotlar WhatsApp, Facebook Messenger, Twitter gibi popüler mesajlaşma kanallarına entegre ediliyor.

Hatta düzenlenen lansmanda MindBehind ürünü denenerek 15 dakika içerisinde yeni bir chatbot tasarlandı. Canlıya alınan chatbot katılımcılar tarafından WhatsApp platformu üzerinden test edildi.

Ürün geliştirme sürecinde, MindBehind’ı kullanmaya başlayan Philips Morris Dijital Platform Yöneticisi Halil Genç, rün ile ilgili olarak “Kullanıcı dostu ara yüzü ve sürükle bırak mantığındaki kullanımı sayesinde çok hızlı ve basit bir şekilde bot akışları üstünde düzenlemeler yapılabiliyoruz.” dedi.

Şimdilik beta sürümü olan ürünün beta süreci yılbaşı itibariyle tamamlanacak. Son olarak, ürünün global lansmanı 11 Aralık 2019 günü Berlin’deki “Chatbot Summit Berlin”de yapılacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  15 dakikada bu yazıyı bile yazamazsınız, nasıl chatbot tasarlanacak? Bu konuyu iyice basite indirgemeyin lütfen.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Haberden bişey anlamadım

" MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MindBehind, 15 dakikada chatbot yaptırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!