Minecraft: Education Edition Chromebook’a geldi


16 Ağustos 2020 Pazar 17:40
Minecraft: Education Edition Chromebook’a geldi

Microsoft, Minecraft Education Edition için bir duyuru yaptı. Duyuruda yapımın artık Chromebook’larda mevcut olduğu ve iPad, Mac ve Windows PC’ler de dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda çapraz oynatma yoluyla çalışabileceği bilgisi verildi.

Minecraft: Education Edition Chromebook için duyuruldu

Gamespot’un haberine göre, Minecraft: Education Edition uzaktan ve hibrit öğrenmeye uygun olacak şekilde bir güncelleme aldı. Bu güncelleme Chromebook, iPad ve Windows PC’lere otomatik olarak uygulanacakken, Mac kullanıcılarının ise yüklemeyi manüel şekilde yapması gerekecek. Eğitimciler için özel olarak tasarlanan oyun, dünyanın her yerinden öğrencilere öğrenme ve iletişim kurma becerisi sağlıyor. Tarih, matematik gibi konuları oyun oynayarak öğrenmenizi sağlayan yapım, öğretmenlerin öğrencilerin nerede olduğunu görüntülemelerine de olanak veren bir sınıf modu da içeriyor.

Minecraft: Education Edition Chromebook'a geldi

Oyunu erişim sağlamak içinse bir Microsoft hesabına sahip olmanız ve Microsoft Store üzerinden oyun için bir lisans almaları gerekiyor. Ayrıca Microsoft, kullanıcıların Google hesaplarıyla oturum açmalarına olanak tanıyan bir sistemin de yolda olduğunu, ancak ne zaman yayınlanacağının belli olmadığını söyledi.

İsminde de anlaşılacağı üzere bir Google ürünü olan Chromebook, internet aracılığıyla çalışıyor ve Google Chrome OS işletim sistemi kullanıyor. 2011 yılından beri piyasada olan cihazlar bulut depolama sistemini kullanıyor. Bu sayede yüklenilen program, ses, fotoğraf, video gibi materyaller internet üzerinde depolanıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Minecraft: Education Edition Chromebook’a geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Minecraft: Education Edition Chromebook’a geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Minecraft: Education Edition Chromebook’a geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!