Okunma

Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam!


28 Şubat 2016 Pazar 08:00
Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam!

Bu hafta başında yaptığı konuşmada, Mısır’ın dış borcunu ödemek için kendisini bile satabileceğini söyleyen Abdel Fattah al-Sisi, bir vatandaş tarafından ciddiye alındı ve eBay üzerinde satışa çıkarıldı. Birkaç gün önce listelenen ilan, haliyle şu anda yasal işlemler doğrultusunda kaldırılmış durumda.

Mısır Cumhurbaşkanının konuşmasını televizyonda gören Ahmed Ghaneim, sözünü yerine getirebilmesi için Cumhurbaşkanına yardımcı olmuş. Kendisiyle yapılan bir röportajda, “İyi bir vatandaş olarak, onun isteğini yerine getirmesine yardım ettim. eBay’e girdim, onu satmak için bir ilan açtım. Tabi ki sattığım bu şeyin benim için bir değeri yoktu, ben de satın alacakların değer biçmesi için açık artırmaya koydum.” açıklamalarını yapan Ghaneim, ilanda ürün tanımı kısmına, “az kullanılmış Cumhurbaşkanı” şeklinde bir girdi yapmıştı.

16-02/27/ebay-sisi.jpg

Haliyle olayın gerçekleşmesinden birkaç saat sonra, eBay şartlarının ihlali sebebiyle ilan kaldırıldı. Ancak yayında kaldığı o saatlerde yine de 100 bin dolar toplamayı başardı.

Ghaneim, Mısır’ı 15 yıl önce terketmiş, şimdi Amerika’da yaşayan bir iş adamı ve politik aktivist. Ghaneim’e göre o ilanı satın alacak en doğru kişi ya Amerikan hükümeti ya da Körfez hükümeti. Çünkü onun düşüncesi, Abdel Fattah al-Sisi‘nin bu hükümetler tarafından desteklendiği yönünde.

:: Yaşanan bu ilginç olay hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

37 yorum - “Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkeyi satanı satacaksın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bazı arkadaşların kafası çok mu karmaşık yoksa haplı mı anlamıyorum. Anti militarist ve demokrasi yanlısı takılır. Diktatörlüğe karşıyım der. Sonra gider Esad'a ve Sisi'ye destek olur. Hepinizi bir dakikalığına bu adamların öz geçmişini araştırmaya davet ediyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  resmen şey geçmişler adamla yazıktır yav 😀 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde olsa hemen hapisi boylardı şahış.Bir zamanlar tayyibe hakaret etti diye 14 yaşındaki çocuğu 6 ay hapse tıkmak ***** obamaya adamla dalga geçiyolar caps yapıyolar adamda gülüp geç***** bizde olsa onlar ve bizler ayrımı.Bu ülkede kimse bize laf edemez bize baş kaldıranın başını ezeriz ***** millet uyanacakta ne zaman uyanacak hadi hayırlısı..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok para vermişler be kargosuda pahalıdır onun, 10 lira verecektim çöpü möpü döker bi işe yarar diye ama sonra gümrüğe falan takılır diye vazgeçtim, alan tepe tepe kullansın

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Az Kullanılmış Cumhurbaşkanı. Okurken haykırdım. 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bizimkide yazanlar var utanmaz arlanmazlar o adam R oy aldı sizin başarınız varmıki bu hayatda kendi ülkemizin halkına saygının ***** neler derdimde hiç biriniz deymezsiniz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Muhammed Mursi aynı bizim devidoğlu gibi zırtpırt devletin önemli kademelerini başına toplayıp şov ve egosantrik basit atraksiyonlar yapıyordu (bizimkilerininde hariciye nazırlığındaki basit konuşmalarının ses kayıtları internete düşmüştü orada ne diyordu "sayın Baş… sınrın suriye tarafından sallarız bizim topraklara iki tane katyuşka roketi tamam bu iş" felan fistan diye hatırladınızmı). Bu Mursi hızını alamadı canlı yayında güvenlik zirvesi yaptı. Bu canlı yayında mursi ve adamlarının seviyesinin her hangi bir köy kahvesiyle aynı düzeyde olduğu görülünce mısırda halkın yarısı eyvah dedi bir uyanış başladı. Evet Mısır Mısır olalı böyle basit cahil cüheyla medrese hokkabazlarınca yönetilmemişti. Sonra bu oluşan zeminden güç alan askerler darbeyi yaptı. Bizdede ihvan hareketi yada hitlerin el işaretine benzer hareketleri meydanda gösterenler olduç Bu el hareketi aslanda daha sonra başparmak işaret ve orta parmağın ortasına getirilecek sonra yumruk yapılacak halk özlediği beklediği el hareketine kavuşacaktı. Fuat Abvangart

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Zeki Müren ne demiş " Bizim millet paşalara i.ne diyemediği için ib.e lere paşa der" Bizim ülke Mısır kadar bile olamadı olamaz. Makam ve mevki sahibleri ölümü tadacaklarını unutur firafun olurlarsa bizden bir cacık olmaz. Tuz koktu adam çıkmış öfkemiz aklımızın önüne geçmiyecek diye lafontelden masallar anlatıyor.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Biz insan taciri değiliz ki reis-i cumhurumuzu satalım lakin aması çok anlatmakla bitmez…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bizimkini satsan miktar eksi ye düşer…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  arabların hepsi satılık gürgüsüz ve aptaldır

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Aslında 5 kuruş etmez.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bizimkini satsakta biz de ödesek dış borcu.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim kini koysan hemen hapse girersin kaldıramaz. Tek kaldırabildiği şeyden bile emin değiliz.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde de böyle girişimciler olsa iyi olur du biz üstüne para bile vermeye razıyız

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Az kullanılmış diktatör diye satışa çıkardı cumhurbaşkanı diye değil

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Hazır eli değmişken bizimkine de bir ilan açsın.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  BİR SİSİ EKSİKTİ

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Küçük devil

 21. SDN Okuru dedi ki:

  mısıra demokrasi istediler. seçilen adama darbe yapıp yerine general geldi 🙂 mısır halkı da aptal belli 🙂

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Süper olmuş…Tenkit

 23. SDN Okuru dedi ki:

  :):):)

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde sahibindende az kullanilmiş milletvekilleri ilanı verelim mii noluuur 😀

 25. SDN Okuru dedi ki:

  bizimkinide biri çıkarsa 🙂

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Kendisi zaten s*tılmış değil mi? Böyle sözler kullanması normal. Kendi halkı tarafından sevilmeyen birinin bu tür trajikomik olaylarda yer alması gayet doğal.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Darbeciler kahrolsun. Bizim cumhurbaskanimiz bunun gibi olsaydi suan ona hakaret edenlerin baslari omuzlarinin uzerinde olmazdi

 28. SDN Okuru dedi ki:

  9 yaşındaki kardeşim Türkiye'de bunu yapsa hapisi boylar . Zira reisin şakaya tahammülü yok 🙂

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Bir kuruş verdim. Çünkü sisi bir kuruş dahi etmez.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Ne biçim insanlar var yaa:)

 31. SDN Okuru dedi ki:

  haha bugün duyduğum en eğlenceli haber 🙂

" Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mısır Cumhurbaşkanını eBay’de Satan Adam! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "