Okunma

Mısır, İnternetin Kablosunu Bağladı


03 Şubat 2011 Perşembe 14:30
Mısır, İnternetin Kablosunu Bağladı

Geçen günlerde ShiftDelete.Net okuyucularıyla paylaştığımız haberde (Mısır’da İnternet Kıyameti), Mısır’daki tüm internet servis sağlayıcılarının devre dışı bırakıldığını ve online dünyanın büyük bir yara aldığını duyurmuştuk. Elbette bu durumda siyasi gelişmelerin ve huzursuzluğun da etkisi mevcuttu.

Geri Adımda Kimin Parmağı Var?

Şimdiyse Mısır Hükümeti, internetin kablosunu yeniden bağlamaya karar verdi ve web ulaşımı açıldı. Kayıp bağlantılar ve web servisleri, 30 dakika içerisinde geri geldi. Gelişmelerde, Amerika Birleşik Devletleri, Google (Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli) ve Twitter’ın payı olduğu, bilişim dünyası kulislerinde fısıldanıyor.

:: Aç-Kapa internet hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mısır, İnternetin Kablosunu Bağladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mısır, İnternetin Kablosunu Bağladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mısır, İnternetin Kablosunu Bağladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "