MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor


04 Temmuz 2020 Cumartesi 21:30
MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor

Google‘ın Pixel akıllı telefonları için geliştirdiği yapay zekalı kamera özelliği olan  Top Shot benzeri bir özellik şimdi de Xiaomi tarafından kullanıma hazırlanıyor olabilir. MIUI 12 kodlarında rastlanan AI Shutter ifadesi, Google Pixel telefonlarda bulunan Top Shot benzeri bir özellik olarak karşımıza çıkabilir.  Top Shot temel oalarak, Google Kamera’nın yapay zeka aracılığıyla en iyi pozu bulmasina yarıyor.

MIUI 12 yapay zekalı kamera özelliği neler sunacak?

Yapay zeka ve  makineler arası iletişim artık günümüzde olmazsa olmaz teknolojilerinden biri haline geldi. Xiaomi MUI 12 ile birlikte geliştirdiği AI Shutter ile, çekilen fotoğraflar arasında en iyi pozları seçip kullanıcıya sunacak.

XDA Developers tarafından ulaşılan kaynak kodlarında ilk olarak bu özelliğe rastlandı. Ancak bu özelliğin Top Shot gibi sadece poz seçimini yapacağı yoksa daha gelişmiş bir yapay zeka desteği mi sunacağı henüz bilinmiyor. Yine bazı iddialara göre Xiaomi bu özelliği yalnızca deniyor olabilir ve MIUI 12 ile böyle bir özellik karşımıza çıkmayabilir.

xiaomi, MIUI 12, yapay zekalı kamera

Hali hazırda, Xiaomi MIUI 12 arayüzünün beklenen özellikleri arasında böyle bir gelişme bulunmuyor. Ancak yapay zekalı kamera özelliği hem Google, hem de Huawei tarafından yıllardır bir şekilde kullanıyor. Yine bir çok uygulama da yazılımsal anlamda bu desteği sunduğu iddiasında. Ancak Xiaomi’nin eğer böyle bir niyeti varsa, rakiplerinden çok daha öne geçmeye çalışacağı düşünülüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Xiaomi MUI 12 ile birlikte yapay zeka destekli fotoğraf çekimi özelliği geliştiriyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Xiaomi kamera için alınmaz. Yazılımları berbat vasat foto çekiyor . Model farketmeksizin . Bunun aksini iddia eden toptur

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  if{
  if{
  if{
  ………
  }
  else if{
  ………
  }
  else{
  ………
  }
  }
  }
  else{
  ……
  }

  Gerçekçi olalaım bu yapay zeka falan değil, sektörde bu kavramın iyice suyu çıktı.

" MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MIUI 12 için yapay zekalı kamera özelliği geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Sokakta bize yardım edene Oppo A5 2020 hediye ettik! Sokakta bize yardım edene Oppo A5 2020 hediye ettik!
 2. 2 Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 4 - Büyük Kapışma! Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 4 - Büyük Kapışma!
 3. 3 Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor Kırılmayan telefon LG K61 kutusundan çıkıyor
 4. 4 İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur? İş modeli kanvası nedir? Nasıl oluşturulur?
 5. 5 iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık! iPhone'da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını sıraladık!
 6. 6 Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi! Helal olsun: yapmışlar! Huawei Ekosistemi!
 7. 7 Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Note 20 Ultra kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz Galaxy Note 20 Ultra elimizde! ilk izlenimlerimiz
 9. 9 Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor! Samsung Galaxy Watch 3 kutusundan çıkıyor!
 10. 10 Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın Galaxy Note 20 serisi tanıtıldı! Canlı Yayın