Okunma

MMORPG’lerde Altın Vurgunu


25 Ağustos 2008 Pazartesi 21:00
MMORPG’lerde Altın Vurgunu
World of Warcraft ve benzeri oyunlardaki sanal altın satışları, Manchester Üniversitesi‘nin araştırmasına göre yılda 500 milyon dolara ulaşan ve yakın zamanda 1 milyar doları bulacak olan dev bir sektör haline geldi. Araştırmayı yürüten ve kendisi de bir oyuncu olan Prof. Richard Heeks, %80’i Çinli olan 400.000 kişinin sanal oyunlarda altın veya diğer para birimlerini toplayıp satarak yıllık toplam 500 milyon dolar ciro ettiğini öne sürüyor.

Suç Dünyasının Gözü de Oyunlarda

Diğer yandan Secure Play oyun güvenlik firmasının şefi Steven Davis de, yer altı dünyasının MMORPG‘lere el attığını, çalıntı kredi kartlarıyla açılan hesaplarda oyun altını satışı ile ilgili reklamlar yapıp, oyuncuların paralarını aldıktan sonra sözü edilen altın veya diğer nesneleri temin etmeyerek karşı tarafı dolandırdıklarını iddia ediyor. Yani oyun altını satın almak isterseniz, alışverişi yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanızda fayda var.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “MMORPG’lerde Altın Vurgunu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  WoW’da daily questler çıktıktan sonra Altıona para vermek sadece beceriksizlik veya acelecilik derim. 1 ayda 11k altın kastım ben. Sonra charla beraber sattım :)…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  aha buda almış. yazık o paralara almayın bence…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  wow da nasıl izin vermiyor arkadaşım saçmalama daha geçen aldım altın…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haberi okuyup da evden para kazanma hevesine girmeyin tabii, çinliler ucuz işçilikle ve genç işçileri köleler gibi çalıştırarak yapıyor bu k

 5. SDN Okuru dedi ki:

  blizzard wow’da kesinlikle izin vermiyor böyle şeylere her ne kadar çinliler reklamını yapsada 🙂

" MMORPG’lerde Altın Vurgunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MMORPG’lerde Altın Vurgunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MMORPG’lerde Altın Vurgunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "