Okunma

Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor


27 Haziran 2014 Cuma 15:54
Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor

Aruba Networks tarafından yayınlanan yeni küresel bir çalışmada bilişim alanında çalışan her on profesyonelden yedisinin tamamen kablosuz bir işyerini kurmak ve desteklemek konusunda, üst düzey yöneticilerinin ve daha fazla esneklikle daha iyi bir çalışma ortamı talep eden #GenMobile çalışanların giderek artan baskısı altında oldukları vurgulandı.

Yakın geçmişte yapılan bir mobil çalışan incelemesinden yola çıkan Aruba, #GenMobile çalışanlarını nasıl yönettiklerini anlamak amacıyla bin küresel bilişim profesyoneliyle bir anket düzenledi; anketle eş zamanlı olarak da, eğilim tahminleri üreten tanınmış bir danışmanlık kuruluşu olan The Future Laboratory‘yi, işyerlerinin yakın gelecekte nasıl olacağını tespit etmek üzere görevlendirdi.

Seçenek değil zorunluluk

Yapılan her iki araştırmada da hızlı, tamamı kablosuz bir işyerinin artık bir seçenek değil bir zorunluluk haline geldiği ortaya kondu. Kazandırdığı önemli rekabet avantajının yanı sıra, iş dünyasının liderleri artık bu yaklaşımın faydaları arasında çalışanların elde tutulması, verimlilik ve maliyetten tasarrufların yer aldığını fark ediyor. Bununla birlikte, ortaya çıkan sonuçlar bugün çalışanların yalnızca yüzde 14’ünün böyle bir işyerinin esnekliğinden ve özgürlüğünden istifade edebildiğinin altını çiziyor. Bu da, küresel işletmelerin halen yapılacak çok işi olduğunu ortaya koyuyor.

Sonraki sayfa: İnfografik ->

GenMobile’ı yönetmek: Kilit bulgular

– Küresel kuruluşların yüzde 51’i geçtiğimiz yıl mobil/uzaktan çalışmaların artışına sahne olurken, yüzde 77’si yine geçen yıl boyunca iş için mobil cihazlarını kullanan #GenMobile çalışanlarında artış kaydetti.
– Mobilitedeki ani yükseliş sonucunda, bilişim alanında çalışan profesyonellerin yaklaşık yüzde 70’i, mobil çalışmada iyileştirmeler yapma konusunda kendisini baskı altında hissediyor.
– Üst düzey yöneticileri desteklemek ve #GenMobile’ın mobilite taleplerini karşılamak için, bilişim departmanlarının yüzde 71’i WiFi yatırımlarını arttırırken, yüzde 46’sı da gelecekteki mobilite projeleri için bütçe artırımına gitti.
– Küresel çapta ankete katılan şirketlerin yüzde 56’sı, işyerinde kişisel cihaz kullanımını direkt olarak teşvik ediyor veya bu konuda bir yasak getiren herhangi bir politikası bulunmuyor. Sadece yüzde 12’si kişisel cihazların iş amaçlı kullanımını caydırıyor.- C-Seviyesi düzeyindeki yöneticilerin yüzde 77’si, #GenMobile çalışanlarını desteklemek için işyerinde mobil teknolojilere olan ilginin çok daha artmış olduğunu dile getirdi.
– Bilişim alanında çalışan profesyonellerin yüzde 59’u şirketlerinin çalışanların BYOD (Bring You  Own Device-Kendi Cihazını Getir) uygulamasını hâlihazırda benimsediğini veya bu uygulamayı desteklemek üzere yeni politikalar benimsediğini ifade etmesiyle, BYOD uygulamasının nasıl destekleneceği konusundaki tartışma geçmişte kalıyor.

Sonraki sayfa: Bülent Tekkaya ile Röportaj ->


Bülent Tekkaya ile Röportaj

Videoyu YouTube üzerinde izlemek için tıklayın

:: İş yerinizdeki kablosuz ağ performansından memnun musunuz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Böyle bir çalışma ortamından bişey çıkmaz. Tembelliğin ulaştığı yeni bir basamak.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ahahaha 🙂 ne wi-fi yı bizde internete girmek yasak usb ler kilitli cdromlar çalışmıyor yalnız şu bring your own device konusunda çok ileriler hatta bring your own internet bizimkisi 😀 gören de kriplotoloji var zannedecek dandik tekstil fabrikasında 🙂

" Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Alışkanlıklar Çığ Gibi Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "