Okunma

Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin


16 Nisan 2009 Perşembe 15:53
Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin

İnternetin kolaylıkla cep telefonlarına girmesi ve kullanıcıların ücretsiz bir yol olan kablosuz ağ ile sörf yapabilmesi şüphesiz birçok kullanıcı için olumlu bir gelişme. Bankalardan, kamu kuruluşlarına kadar tüm kurumların mobil ortamlara taşındığını da düşünürsek durumun ne derece ciddi bir önem teşkil ettiği apaçık ortada.


Ne olarak görünmek istiyorsunuz?

Ancak mobil cihazların sanal alemde boy göstermeleri bazı kısıtları da beraberinde getirdi. Bazı web sitlerinde mobil cihazlara ya da bazı model mobil cihazlara kısıt konularak erişim imkansızlaştırılmaya çalışılıyor. Gerekli ya da gereksiz olarak nitelendirilebilecek bu durumlara geliştiricilerin duyarsız kalması düşünülemezdi.

User Agent Selector adından  da anlaşılacağı üzere web sitelerini aldatmaya yönelik bir uygulama. Symbian cihazınızın tarayıcısı ile tam olarak entegre çalışabilen uygulama girdiğiniz web sitelerinin seçiminize göre sizi aşağıdaki şekillerde görmelerini sağlar.

– iPhone
XP üzerinden Firefox
– Internet Explorer
Google Chrome
– Nokia N73, N95, N96, E90
Windows CE
– BlackBerry 7130e

Tüm Symbian s60 3. sürüm ve 5. sürüm cihazlarla sorunsuz çalışan uygulama Python tabanlı olarak geliştirilmiş. Bu yüzden cihazınızda Python modül paketleri ile birlikte Python ve Python ScriptShell yüklü olmalıdır. Buradan ve buradan forumdaki konuya giderek, buradan ilgili yüklemenin kendisine giderek tüm yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

:: User Agent Selector hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cihaz Kimliğinizi Gizleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "