Okunma

Mobil cihazlar ile yüzde 30 tasarruf imkanı!


31 Ocak 2017 Salı 11:19
Mobil cihazlar ile yüzde 30 tasarruf imkanı!

Yapılan araştırmalara göre, Avrupa‘da faaliyet gösteren şirketlerin sürdürülebilir mobil cihaz stratejisi uygulayarak mobil cihazlar için yaptıkları harcamalardan ortalama yüzde 30 tasarruf ettikleri ortaya çıktı.

Satın alma profesyonelleri ise, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, hibrit cihazların kullanım sürelerini neredeyse iki yıl kadar uzatabildiklerini belirtiyorlar.

Mobil politikalar yüzde 30 tasarrufu beraberinde getirdi

Opinion Matters araştırma şirketi tarafından Panasonic adına yapılan araştırma ve Birleşik Krallık, Fransa, İspanya ve İsveç’teki bin şirketten BT satın alma profesyonellerinin görüşüne başvurdu.

17-01/31/panasonic-tasarruf-sdn-1.png

Araştırmada, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, hibrit cihazlarının yanı sıra söz konusu cihazların aksesuarlarının kullanım sürelerinin artırılmasıyla, toplam sahip olma maliyetinden tasarruf sağlamak, sürdürülebilir bir strateji düşünülürken başvurulan en önemli faktörler olarak gösterildi.

İşletmelerin en çok üzerinde durduğu tasarruf alanları arasında, yeni cihazlar için yapılan harcamaların azalması (yüzde 42), pil harcamalarının azalması (yüzde 38), cihazların daha iyi şekilde geri dönüşümü (yüzde 37) ve cihazların toplam sahip olma maliyetlerinin azalması (yüzde 37) yer aldı.

Bugüne kadar şirketlerin yüzde 95’i dizüstü bilgisayar, hibrit cihaz, tablet ve el terminalleri için Sürdürülebilir Mobil Cihaz Stratejisi benimserken, bu şirketlerin yüzde 64’ü söz konusu stratejiyi son üç yıl içerisinde uygulamaya başlamış bulunuyor.

:: Yapılan araştırma hakkında fikirlerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil cihazlar ile yüzde 30 tasarruf imkanı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil cihazlar ile yüzde 30 tasarruf imkanı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil cihazlar ile yüzde 30 tasarruf imkanı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "