Okunma

Mobil Cihazlar İnternetin Kralı!


16 Haziran 2014 Pazartesi 22:23
Mobil Cihazlar İnternetin Kralı!

İnternet kullanımına yönelik araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Global Web Index şirketinin son çalışması, 2014 yılı ilk çeyreğinde dünya çapında internet kullanıcılarının hangi cihazlar üzerinden erişim sağladığını ortaya çıkarıyor. Sonuçlar, mobil cihazlar üzerinden internet erişiminin giderek yaygınlaştığını gösteriyor.

1 milyar sınırı aşıldı

GWI araştırma şirketinin dünya çapında 32 pazarda elde ettiği sonuçlara göre, yaşları 16 ila 64 arasında değişen 1 milyarın üzerinde kullanıcı mobil cihazlar üzerinden internete erişiyor. Bu rakamın geçtiğimiz yıla oranla 170 milyon arttığı da araştırmanın ortaya koyduğu veriler arasında.

2014 rekor yılı olabilir

Araştırma sonuçları, 2014 yılının mobil cihazlar için bir dönüm noktası olacağının ipuçlarını da veriyor. Yıl sonunda mobil aygıtlar aracılığıyla internete erişen kullanıcılar, toplam internet kullanıcısının üçte ikisini ilk kez geçebilir. Bakalım önümüzdeki günlerde internet kullanımı nasıl şekillenecek?

:: İnternete hangi cihazlardan daha çok erişiyorsunuz? Sıralamanız nedir?

 




yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Cihazlar İnternetin Kralı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cihazlar İnternetin Kralı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cihazlar İnternetin Kralı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "