Okunma

Mobil Cihazlarda 3D Hızla Yayılacak


26 Haziran 2011 Pazar 15:30
Mobil Cihazlarda 3D Hızla Yayılacak

Mobil cihazlar ve akıllı telefonlar hızlı bir şekilde gelişim gösterirken, yeni teknolojilerin de hızlı bir şekilde entegre edildiğini görüyoruz. 2011 içersinde 3D teknolojisine sahip birçok cihazın duyurusuna tanık olduk. Akıllı telefonlar, taşınabilir oyun konsolları derken tablet bilgisayarların da yakın süreçte bu yönde bir genişleme yapacağı tahmin ediliyor.

In-Stat isimli araştırma şirketinin raporuna göre 3D, ilerleyen süreçte en hızlı gelişim gösteren teknolojilerden biri olacak. 2015’te olgunluk dönemine erişmiş olacağı düşünülen 3D için ortaya konan rakamlar da bir hayli çarpıcı.

Araştırmaya göre 2015 yılına gelindiğinde 3D destekli mobil cihaz sayısı 148 Milyon düzeyine ulaşmış olacak. Ayrıca yine 2015’e kadar taşınabilir oyun konsollarının %30’u 3D teknolojisi ile donatılacak. Tabletler konusunda da görüş belirten araştırma ekibi, 2014 yılı içersinde 3D destekli tablet oranının %18’e ulaşmış olacağını iddia ediyor.

:: 3D konusunda sizin fikriniz nedir? Sizce olması gerekli mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Cihazlarda 3D Hızla Yayılacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cihazlarda 3D Hızla Yayılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cihazlarda 3D Hızla Yayılacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "