Mobil Cüzdan Dönemi Başlıyacak


26 Nisan 2010 Pazartesi 12:54
Mobil Cüzdan Dönemi Başlıyacak

Alcatel-Lucent, Mobil Cüzdan Servisi (Mobile Wallet Service – MWS) ile fiziksel cüzdanların yerine mobillerini sunmak üzere önemli bir adım attı. Mobil Cüzdan Servisi, mobil operatörleri, gelişmekte olan mobil ödeme sisteminin merkezine yerleştiriyor.

MWS, sistemi sayesinde  kişiden kişiye para transferi, sanal indirim kuponları, müşteri sadakat ve hediye uygulamaları, mobil ticaret ve pazarlama gibi farklı tüketici uygulamaları sunmak için operatörün güvenli şebekesini kullanıyor. Bütün bu uygulamalar, tek bir MWS platformunda toplanıyor ve müşterinin talebine göre değişebilecek.

MWS, üçüncü taraflara, yeni uygulamaları bir Etkin Uygulama Açılımı arayüzüyle geliştirme ve entegre etme imkanı da veriyor. Firma  bu sayede bankaların, ödeme sağlayıcıları, ödeme uygulamalarını ve çok çeşitli erişim araçlarını bir araya getirerek.

Mobil platformlar biraraya gelecek

MWS, Alcatel-Lucent’ın daha önce bir mobil ödeme çerçevesi oluşturmak üzere dünyaca bilinen Clear2Pay ile yaptığı işbirliğine dayanıyor. Uçtan uca işlem akışını sağlayacak biçimde geliştirilen çözümün içeriğinde telefon uygulamaları, kayıtlı hesap bakiyesi, banka ve ödeme şebekeleriyle iletişim, operatörün faturalama sistemine bağlantılar, müşteri sadakat ve hediye uygulamalarına erişim cihazları bulunuyor.

MWS, Hizmet Olarak Yazılım (Software-as-a-Service – SaaS) anlayışıyla sunuluyor. Mobil operatörleri mobil ödeme değer çarkının merkezine yerleştiriyor ve görünen maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor. Alcatel-Lucent Ventures tarafından pazarlanan bu yenilikçi platform, belli pazarlarda benzersiz müşteri deneyimleri yaratmak üzere uyarlanabilecek.

:: Sizce bu yöntem piyasaya olumlu bir etkide bulunacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Cüzdan Dönemi Başlıyacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cüzdan Dönemi Başlıyacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cüzdan Dönemi Başlıyacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  2. 2 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  3. 3 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  4. 4 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  5. 5 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  6. 6 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  7. 7 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  8. 8 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  9. 9 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!