Okunma

Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi


30 Ocak 2011 Pazar 21:22
Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi

En Hızlı Mesaj Yazma Rekoru

2007 yılında Yeni Zelandalı bir genç dünyanın en hızlı mesaj yazma rekorunun sahibi oldu. Elliot Nicholls isimli genç, 160 karakterlik bir mesajı tam 45 saniye içersinde gönderdi. Elliot’un bu rekoru kırarken ekrana hiç bakmaması saniyelerden daha önemli bir başka detay olarak kayıtlara geçti.

Çalışılmadan Yazılan En Hızlı Mesaj

Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran bir başka mesaj yazma konusu ise planlanmadan yazılmış bir metin ile ilgili. Bir kullanıcı daha önceden çalışmadığı ve son derece karmaşık, rastgele seçilmiş 160 karakterlik bir metni yaklaşık bir dakika içersinde tamamlayarak farklı bir rekora imza atmayı başardı.

Bir Ay İçinde En Fazla Mesaj

2005 yılında tüm dünyada basının da gündemini meşgul eden bir kısa mesaj olayı yaşandı. Hindistanlı bir kullanıcının faturasına göre bir ayda gönderilen mesaj adedi 180.000 adeti aşmıştı. Günlük olarak 6000 mesaja denk gelen bu rakama henüz ulaşılabilmiş değil.

En Hızlı Mesajlaşan Çift

2010 yılının başında LG’nin düzenlediği ve Mobile World Cup olarak adlandırılan bir etkinlikte genç çift, rakiplerini geçerek dünyanın en hızlı mesajlaşan ikilisi unvanını elde etmeyi başardı.

Dünyanın En Büyük Telefonu

Cep telefonları ile hızlı mesaj yazmak önemli bir meziyet. Ancak bu kez yer verdiğimiz rekorda hızlı mesaj yazmak değil önemli olan. Cricket Communications ve Samsung, 2009 yılında reklam amacıyla üretilen bir cep telefonu ile dünyanın en büyük telefonu unvanını elde etmiş oldu. Cihazın boyutları 4.57m x 3.42m x 0.74m olarak ölçülmüştü.

Dünyanın En Hafif Telefonu

Hafiflik artık birçok kullanıcının göz ardı ettiği bir kriter olsa da bu alanda kırılmış önemli bir rekor var. Müzik çaları ve 2GB dahili hafızası bulunan dünyanın en hafif telefonu sadece 40.1g ağırlığındaydı.

Cep Telefonu Olarak Giyinmiş En Kalabalık İnsan Topluluğu

2007 yılında Open Mobile ve Motorola bir reklam çalışması kapsamında yaptıkları proje ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Tam 275 kişi aynı anda MOTOSLVR L7C modeli şeklinde tasarlanmış giysiler giyerek PortoRiko sokaklarında dolaştı.

Dünyanın En Pahalı Telefonu

Dünyanın en pahalı telefonu altın ve değerli taşlar ile kaplı kasası ile Le Million isimli GoldVish tarafından tasarlanan cihaz olmuştu. Telefonun satış fiyatı olarak belirlenen rakam 1 Milyon Doların üzerindeydi.

En Uzağa Cep Telefonu Fırlatma Rekoru

Cep telefonları ile yapabilecekleriniz hayalleriniz ile sınırlı. 2007 yılında İngiltere’de gerçekleştirilen cep telefonu fırlatma yarışmasıysa bu hayallerin en uç noktası hiç şüphesiz. Bu etkinlik kapsamında yapılan fırlatma yarışmasında erkeklerde rekor 95.83 metre olurken, bayanlarda ise 53.52 metre olarak kayıtlara geçmiş.

En Uzun Tırnakla Cep Telefonu Kullanma Rekoru

Aşağıda resmini gördüğünüz bayanın teorik olarak cep telefonu kullanması olanaksız gibi görünse de o birçok alanda olduğu en uzun tırnakla cep telefonu kullanma rekorunun da sahibi. Ancak bu işi yaparken epey zorlandığı kesin.

 

:: Sizin aklınıza gelen yaratıcı bir rekor var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    buda rekormu

  2. topalsolucan dedi ki:

    dünyanın en gerekli aleti ile yapılan en gereksiz rekorlar.

" Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Dünyadan Rekorlar Arşivi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "