Okunma

Mobil Dünyanın Devleri İstanbul’a Geliyor


23 Ağustos 2011 Salı 09:11
Mobil Dünyanın Devleri İstanbul’a Geliyor

Qualcomm’un her yıl Avrupa’da gerçekleştirdiği IQ etkinliği, mobil ekosistemle ilgilenen tüm katılımcıları mobil teknolojilere dair global politikaların gidişatına, mobil teknolojideki en son gelişmelere, ürünlere ve hizmetlere doğrudan erişime sahne olan bir platformda bir araya getiriyor. Bu yıl Paris ile İstanbul arasındaki seçmeyi kazanan İstanbul, 13-14 Eylül 2011 tarihlerinde gerçekleşecek IQ2011 etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Geçen yıl Londra’da yapılan etkinlik, 13 Eylül 2011 Salı günü İstanbul’un ev sahipliğinde tüm uluslardan mobil teknoloji temsilcilerini bir araya getirecek.

2G’den 3G’ye geçiş süreci, mobil uygulamalar, hava arayüzü, yeni nesil mobil teknolojiler ve Snapdragon yonga portföyü, etkinlikte öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor.

IQ2011, Batı Avrupa odaklı bir etkinlik olmaktan çıkıp tüm Avrupa’yı, Ortadoğu’yu ve Afrika’yı kapsayan bir konferans haline gelecek şekilde genişletiliyor. Qualcomm tam da bu nedenle İstanbul’u IQ2011’in ev sahibi olarak seçmiş bulunuyor.

Demolar aracılığıyla teknik detaylar hakkında da bilgilerin yer alacağı etkinlikte Qualcomm’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Paul Jacobs da ana konuşmacı olarak yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Londra’da yapılan etkinlikte 560 kıdemli endüstri yöneticinin yanı sıra mühendisler, yayıncılar, geliştiriciler, içerik sağlayıcıları, kablosuz servis operatörleri, cihaz üreticileri teknoloji sağlayıcı şirketler, analistler ve basından pek çok katılımcı ağırlanmıştı.

Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek etkinliğin ikinci günü olan 14 Eylül Çarşamba günü sadece basına özel yarım günlük sunumlar olacak.

Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan, Türkiye’nin 3G aboneliği ve akıllı cihaz kullanımı konusunda son dönemde çok ciddi bir atılım yaptığını ve bu nedenle Qualcomm gibi global teknoloji şirketlerinin ajandalarında üst sıralara yükseldiğini belirtti. Qualcomm olarak Türkiye ofisini bu sene başında hayata geçirdiklerini ifade eden Barış Ruacan, Qualcomm’un en üst düzey yöneticilerinin henüz ilk senede ülkeye gelmelerinin Türkiye’ye verilen bu önemi gösterdiğini vurguladı.

Daha fazla bilgi için www.iqevent.com adresini ziyaret edebilir, geçen yıl Londra’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğin ayrıntılarını görmek için http://www.iqevent.com/2010 adresine tıklayabilirsiniz.

:: IQ2011’in İstanbul’da düzenlenmesini nasık yorumluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Dünyanın Devleri İstanbul’a Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Dünyanın Devleri İstanbul’a Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Dünyanın Devleri İstanbul’a Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "