Okunma

Mobil Flash’ta İkinci Büyük Sorun!


21 Eylül 2010 Salı 21:02
Mobil Flash’ta İkinci Büyük Sorun!

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Adobe, Flash Player 10.1 için özel bir güncelleme yayınlamıştı. Sistemde yer alan verileri riske atan bu sorun Adobe’ın tartışılır olmasına neden olmuştu. Geliştirilen muadili teknolojilerin henüz tam stabil olmayışı (özellikle HTML 5) ve Flash’ın başarısına ulaşmaktan çok uzak olmaları, Adobe’ı bu konuda rakipsiz hale getiriyor.

 

Flash Player’da yaşanan son problem ise henüz tüm kullanıcıları ilgilendirmiyor. Şu ana kadar sadece Android‘li akıllı telefonlarda gözlenen problem, sistemin yavaşlamasına, sistem kaynaklarının aşırı tüketilmesine ve son olarak da cihazın yeniden başlamak zorunda kalmasına sebep oluyordu. Froyo sürümüne özel bir güncellemeyi yayınlayan Adobe, Market üzerinden kontrol edildiğinde güncellemenin indirilebilmesine olanak tanımış.

 

:: Flash 10.1’de böyle bir sorun yaşadınız mı şu ana kadar?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172569-mobil-flashta-ikinci-buyuk-sorun-new-post.html
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Flash’ta İkinci Büyük Sorun! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Flash’ta İkinci Büyük Sorun! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Flash’ta İkinci Büyük Sorun! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "