Okunma

Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek!


13 Mayıs 2013 Pazartesi 05:15
Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek!

Mobil platform içerisinde gerek iOS gerekse Android işletim sistemleri içerik bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip ve oluşturdukları pazar Milyar Dolarlar seviyesinde kat kat artıyor. Bunların arkasından gelen Windows Phone ve BlackBerry OS gibi işletim sistemlerinin de bu pazara etkisi yok değil.

Bu mobil içerik pazarı için bir araştırma yapan Juniper Research firması yaptığı açıklamada 2013 yılı içerisinde mobil içerik pazarının 40 Milyar Dolar seviyesine çıkacağını belirtirken 2016 yılına kadar bu pazarın 65 Milyar Doları göreceğinin altını çizdi. Mobil içerik pazarının büyük kısmını uygulamaların oluşturduğunu söyleyen firma, müzik ve video satışlarının ilerleyen zamanlarda bu pazarın yarısını ele geçireceğini ifade etti.

Mobil ödeme sistemi daha fazla gelir getirecek!

Mobil içerik pazarının yükselişindeki en büyük nedenlerden biri olarak tablet bilgisayarları gösteren Juniper Research firması, bu bölümden gelen en çok gelirlerin elektronik kitapların oluşturduğunu söyledi. Ayrıca ilerleyen zamanlarda tabletlerin PS Vita ve Nintendo DS gibi el konsollarının yerine geçerek daha fazla kullanıcı kazanacağı belirten firma geliştiricilerin ve içerik mağazalarının mobil ödeme sistemine geçmesi durumunda bu gelirlerin daha da fazla artacağını söyledi.

:: Yapılan analizler doğrultusunda ortaya çıkan bu mobil içerik gelirleri hakkında ne düşünüyorsunuz?   

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    65 milyar dolar ve bunun en az yarisi applein elinde olur…
    iyi para

" Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Gelirler 40 Milyar Dolar’ı Görecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "