Okunma

Mobil İletişime Taliban Yasağı


23 Ekim 2008 Perşembe 05:09
Mobil İletişime Taliban Yasağı

Afganistan’ın Gazne şehrinde bulunan mobil telefon operatörlerini uyaran Taliban, devrim savaşçılarının(!) yerlerinin tespit edilmesine yardımcı olduğu için mobil ağların kapatılmasını istedi. Geceleri telefon şebekelerinin kapatılması için operatörleri zorlayan Taliban, şimdi de on gün boyunca tam kesinti istiyor. Nato ve Afgan yetkilileri, geçmişte doğrudan baz istasyonlarını tahrip eden Taliban’ın bu isteğini, militanların köylerle yetkililerin iletişimini kesme yöntemi olarak yorumluyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil İletişime Taliban Yasağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil İletişime Taliban Yasağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil İletişime Taliban Yasağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "