Okunma

Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı?


24 Şubat 2009 Salı 04:50
Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı?

YouGov tarafından yapılan bir anket, çocukların mobil telefonlarından zararlı içeriklere eriştiği inancının internet kullanıcıları arasında yaygın olduğunu ortaya koydu.

Zararlı içerik olarak kontrolsüz sohbet odalarından şiddet içerikli oyunlara ve pornografiye kadar geniş bir yelpazenin belirlendiği ankette, 1.900 katılımcıdan %72’si mobil internetin artan bir tehdit olduğunu savunuyor.

Kısır Döngü

Sorunu çözmek için kullanıcının erişebileceği verileri kısıtlayan PIN kodlarından metin tabanlı uyarı sistemlerine kadar çeşitli öneriler getirilse de, başka bir çıkmaz sokak burada kendini gösteriyor.

Zira bir başka araştırma da, kullanıcıların %33’ünün internet servis sağlayıcılarına güvenlik amacıyla da olsa kişisel bilgilerini vermekten yana olmadığını gün ışığına çıkarıyor.

:: Sizce mobil internet çocuklar için tehlikeli mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Mobil internet ile ilgili makale gayet güzel eksik kalan bir yönü mevcut: Artan mobilite imkanları neticesinde çocuklarımız daha fazla Non-Ionizing radyasyona maruz kalıyor…

" Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil İnternet Çocuklara Zararlı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "