Okunma

Mobil İnternete Opera Damgası


28 Nisan 2009 Salı 08:48
Mobil İnternete Opera Damgası

Mobil internetin gelişimini takip etmek için en iyi yöntemlerden biri, kuşkusuz mobil tarayıcıların kullanım oranlarına göz atmaktır. Opera da bu amaçla geçtiğimiz yıla oranla mobil tarayıcısı Opera Mini‘nin ne kadar gelişme gösterdiğini raporladı. Mart 2008’den Mart 2009’a %157 artış gösteren Opera Mini kullanımı, mobil internetin ulaştığı ivmeyi de gözler önüne seriyor.

Muazzam Artış Hız Kesmiyor

Geçtiğimiz ay itibarıyla 23 milyona ulaşan Opera Mini kullanıcıları, sadece mart ayında 8,6 milyar sayfa görüntüledi. Veri trafiği de geçtiğimiz yıla oranla %319 büyürken, sayfa gösterimleri %255 arttı. Opera’nın raporunda özellikle Latin Amerika ülkelerindeki %3200’e varan inanılmaz artışlara dikkat çekiliyor.

Mobil telefonların internet erişimi için bir numaralı cihazlar olacağını hatırlatan Opera CEO’su Jon von Tetzchner‘in açıklaması, bu rakamların ardından daha da anlamlı hale geliyor.

:: Mobil internet kullanıyor musunuz?

Bilgi İçin : Opera Raporu (PDF)
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil İnternete Opera Damgası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil İnternete Opera Damgası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil İnternete Opera Damgası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "