Okunma

Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor


01 Kasım 2008 Cumartesi 09:00
Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor

Mformation tarafından yapılan geniş çaplı anket, mobil telefon kullanıcılarının cihazlarını daha fazla kişiselleştirme hakkına sahip olmak istediklerini bir kez daha gösterdi. Elbette burada kişiselleştirmeden kasıt zil sesleri ya da temalar değil; kullanıcılar hangi uygulamaların telefonlarında olup olmayacağına karar vermek istiyor. Üstelik özellikle açık kaynaklı mobil işletim sistemlerinden sonra bu durum gerçek olabilir, zira 4.000 katılımcının %60’ı, uygulamalarını kendileri seçebilmek için belirli bir ücret ödeyebileceklerini söylüyor.

Kullanıcılar Kendine Uygun Çeşit İstiyor

Tüketicilerin daha fazla uygulama ve servis istediğini belirten Mformation Başkan Yardımcısı Matthew Bancroft, bunların her kullanıcıya uyarlanması gerektiğini ekliyor. Operatörlerin “seç ve karıştır” modelinde bir yaklaşım ile uygulamalarını ve servislerini sunarak bunu sağlayabileceklerini belirten Bancroft‘a katılmamak elde değil. Çünkü ücretli ya da ücretsiz, kullanıcıya hangi uygulamalarını kullanıp hangilerini kullanmayacağını seçme hakkı tanımak, tamamen yeni bir pazarın doğmasına neden olabilir.

:: Mobil telefonunuzda hangi uygulamaları gereksiz buluyorsunuz?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Haberde yazilmamis ama buna izin veren tek mobil isletim sistemi Android.

" Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Kullanıcılar Kontrol İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "