Okunma

Mobil Kullanıcıların Gözde İçeriği Video


25 Şubat 2012 Cumartesi 03:36
Mobil Kullanıcıların Gözde İçeriği Video

Bilgisayarlardan sonra internete bağlanma konusunda en önemli teknolojik cihaz olarak görülen cep telefonları neredeyse hayatımızın her anında yanımızda. Genel özelliklerin yanısıra ek fonksiyonlarıyla yetenekleri arttırılan ürünler böylelikle kullanım alanlarını genişletiyor.

Konuya ilişkin Bytemobile tarafından yapılan çalışma, mobil platformlardaki sanal alışkanlıkları gözler önüne seriyor. Akıllı telefonlardaki (Android ve iOS) araştırma sonucuna göre, bu amaç için tabletler cep telefonlarına göre yaklaşık 2.5 kat daha fazla kullanılıyor.

iOS destekli telefonlarda video izleme konusunda tarayıcı kullanımı %61 sularındayken medya oynatıcıları da %47 orana sahip. Her iki platformda da tüm trafiğin %50’den fazlası video içeriğine ait. 

En çok girilen site sıralamasında Facebook liderliği üstlenirken hemen ardından YouTube ve Twitter geliyor. Mobil reklamcılık alanında ise Android’in liderliği görülürken pastadan en büyük dili %75 ile Google alıyor.

:: Mobil interneti kullanıyor musunuz? Daha çok hangi siteleri ziyaret ediyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Kullanıcıların Gözde İçeriği Video konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Kullanıcıların Gözde İçeriği Video ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Kullanıcıların Gözde İçeriği Video ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "