Okunma

Mobil Ödeme Ne Kadar İlgi Görüyor?


24 Haziran 2011 Cuma 15:00
Mobil Ödeme Ne Kadar İlgi Görüyor?

Ticaret piyasasına bomba gibi düşen mobil ödeme sistemleri son günlerin en popüler konularından biri oldu.

Google’un bu sisteme yapacağı büyük yatırımları açıklaması gözlerin mobil ödeme teknolojilerine dönmesine neden oldu.

Her ne kadar şu anda mobil ödemenin en parlayan yıldızı Google gibi görünse de aslında PayPal kendi sistemiyle 2011 yılının başından beri büyük bir yol kat etmiş durumda.

Ünlü online ödeme firması PayPal, geçtiğimiz mart ayında yayınladığı raporunda günde 6 milyon dolar civarında mobil ödeme için kullanıldıklarını duyurmuştu.

Mobil Ödeme Yükselişte

Webrazzi‘nin The Wall Street Journal kaynaklı haberine göre PayPal’in mobil ödeme sistemi şu anda dünya rekorunu kırmış durumda. Tüketiciler firmanın sistemi üzerinden günde 10 milyon dolarlık para transferinde bulunuyor.

PayPal’in açıklamalarına göre 2011 yılı sonuna kadar mobil ödeme sistemleri 3 milyar doları görecek. Öte yandan mobil ödemenin popüler ismi Google ile PayPal arasındaki sular bir türlü durulmuyor.

Geçtiğimiz aylarda mobil ödeme sistemleri için ön hazırlık yapan Google, PayPal’ın çalışanlarını transfer etmeye başlamıştı. PayPal yönetimi ise Google’ı bilgi hırsızlığı ve çalışan çalma iddialarıyla dava etti.

:: Mobil ödeme sistemlerine güveniyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Ödeme Ne Kadar İlgi Görüyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Ödeme Ne Kadar İlgi Görüyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Ödeme Ne Kadar İlgi Görüyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "