Okunma

Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor!


10 Mayıs 2019 Cuma 13:15
Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor!

Oyun dünyasında başı konsollar ve bilgisayarlar çekse de, son zamanlarda yeni bir rakip daha bu alana dahil olmayı başardı. Mobil oyunlar pek çok avantajından dolayı, dünya genelinde yoğun olarak tercih ediliyor. ESA tarafından yapılan yeni araştırma, mobil oyun tercihine yönelik artan eğilimi ortaya koydu. Yeni araştırmalar ve raporlar haberimizde!

İnsanların yüzde 60’ı mobil oyun tercih ediyor!

ESA tarafından gerçekleştirilen yeni araştırmaya göre oyuncuların yüzde 60‘ı, oyunlarını mobil platform üzerinde oynuyor. Bilgisayarlar ve konsollar hala yoğun olarak kullanılsa da, hem taşınabilirlik hem de daha hızlı oyunculuktan dolayı mobil oyunlar öne çıkmaya başladı. Bununla birlikte PUBG ve Fortnite gibi oyunların da mobil platformlara sunulması ile birlikte, mobil oyunculuğun çıtaları yükselttiğini söyleyebiliriz.

Mobil oyun

Ayrıca yapılan araştırmalar oyunculara yönelik yaş ortalamasının da arttığını gösteriyor. Dünya genelinde oyuncuların ortalama yaşı 33‘e yükselmişken oyuncular, oyunlara geçen seneye göre yüzde 20 daha fazla zaman ayırmaya başladı. Bu artışın 2015 yılına göre yüzde 85 civarlarında olduğu da raporda belirtiliyor.

Akıllı telefonların donanımlarında yaşanan önemli gelişmeler, daha kaliteli oyunların da mobil platforma sunulabilmesine yol açıyor. İlerleyen zamanlarda çok daha gelişmiş oyunlarla karşılaşmamız mümkün olacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mobildeki oyunların %70 i dandik zaten %30 unu oynamak için aşırı güçlü telefon gerekiyor o telefonları almakda dolar yüzünden imkansız

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mobildeki oyunların %70 i dandik zaten %30 unu oynamak için aşırı güçlü telefon gereksiyor o telefonları almakda dolar yüzünden imkansız

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Pc ciler ağlasın

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mobil oyunlar çöp pubg de dahil oynanış desen dokunmatikle oynanış da hiç güzel değil grafiklerlerde gerçekci değil çizgi film gibi aynı.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İstediğiniz kadae mobil deyin cep deyin tel deyin. OlmaaaaZ! KONSOL ve PC de alınan hiç bir zevki vermez. Daha çok ekmek yemeleri gerekiyor

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Psp ve ps vitaya tekrar yatirm yapması gerek sony nin zaten şu an mobilide bitirebilecek nintendo var

 7. Ali dedi ki:

  Mobil oyunlar iyi güzelde batarya problemi ve oynanabilirlik çok düşük

" Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil oyun tercihi hızla artmaya devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "