Mobil oyunlarda kazancın adresi belli oldu


10 Şubat 2020 Pazartesi 10:49
Mobil oyunlarda kazancın adresi belli oldu

Akıllı telefonların güçlü donanımlara sahip olmasıyla birlikte oyun dünyasında mobil oyunların hakimiyeti arttı. Ortaya çıkan 2018-2022 global oyun pazarı istatistikleri bu hakimiyeti gözler önüne serdi. Mobil oyunlar güçlü yükselişini sürdürüyor.

Mobil oyunlar emin adımlarla ilerliyor

Mobil oyun pazarı, artık oyunların en büyük segmenti oldu. 2018 yılında toplamda 152.1 milyar dolar değere sahip olan oyun pazarında, mobil oyunların payı 68.5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu payın 54.9 milyar doları akıllı telefonlardan, 13.6 milyar doları ise tabletlerden geldi.

Bu trende göre, önümüzdeki birkaç yıl içinde bilgisayar ve tarayıcı tabanlı oyunlar küçülmeye devam ederken, mobil tarafı güçlenmesini sürdürecek. Konsol segmenti ise tahminlere göre, sahip kalacak.

Şu an mobil oyunlar için gelirlerin büyük bir kısmı iOS cephesinden geliyor. Ancak, tahminler Android‘in 2023’ten önce iOS’in önüne geçeceği yönünde. Bu arada Clash of Clans’ın ABD’de en yüksek hasılata ulaşan iPhone oyunu olduğunu da belirtelim.

Mobil oyunlar gelirleri ile de dikkat çekiyor. Buna göre, gelirlerin yüzde 40’ten fazlası uygulama için satın almalardan geliyor. İkinci sırada ise videolu reklamlar var.

İlerleyen yıllarda VR ve AR’ın ana kullanım alanının oyunlar olması bekleniyor. Ancak şimdilik ikili bu dünyada yer edinmek için mücadele vermeyi sürdürüyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Gorseldeki oyunun adının bilen var mı

" Mobil oyunlarda kazancın adresi belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil oyunlarda kazancın adresi belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil oyunlarda kazancın adresi belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi