Okunma

Mobil Reklam Pazarı Çok Büyüyecek


14 Kasım 2010 Pazar 09:24
Mobil Reklam Pazarı Çok Büyüyecek

Hızla gelişen mobil dünya, birçok sektörün ilgisini bu alana kaydırıyor. Yeni mobil işletim sistemlerinin yanı sıra teknoloji dünyasının dev isimleri, çeşitli ortaklıklar kurarak, kendi markalarını taşıyan işletim sistemleri üretme yarışına girmiş durumda.


Amerika’da mobil reklam pazarı en hızlı büyüyen sektörlerin başında geliyor.

Mobil dünyanın etkilediği bir başka konu ise reklam. Hızla mobilleşen her sektör gibi mobil reklam da en büyük gelişim gösteren pazarlardan birisi. Google’ın ciddi yatırımlar yapmasının nedenini de muhtemelen şimdi daha iyi anlıyoruz. Zira rakamlar bir hayli çarpıcı.

Yapılan araştırmaya göre sadece Amerika’da 2015 yılına gelindiğinde mobil reklamcılık 5 milyar dolar bütçeli hayli büyük bir sektör haline gelmiş olacak. 2011 yılına girdiğimizde ise bu rakamın yaklaşık olarak 1.24 milyar dolar düzeyinde olması bekleniyor.

 

:: Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Cep telefonlarınıza gelen reklamlar kararlarınızı etkileyecek kadar ilgi çekici oluyor mu?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Reklam Pazarı Çok Büyüyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Reklam Pazarı Çok Büyüyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Reklam Pazarı Çok Büyüyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "