Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor!


30 Ağustos 2015 Pazar 07:00
Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor!

Günümüzün başlıca iletişimi, telefon görüşmelerini dahi geride bırakıp, tamamen interaktif bir internet iletişi haline gelme noktasında, emin adımlarla ilerliyor. Mobilitenin zirve noktalara ulaşması da, dünya genelinde birçok yatırım alanı için olduğu kadar, mobil reklam konusunda da ciddi yatırımların almasının önünü açıyor.

Üstelik bu durum, son 2 yıldır öyle bir raddeye ulaşmış durumda ki, yeni gelen araştırma analizlerine göre mobil reklamlar, tarihinin en büyük yatırım seviyelerine ulaşmış durumda…

Mobil Reklam, geleceğin reklam aracı olabilir!

15-08/30/news_3-mobil-reklam-yatirimlari-2015-2014.jpg

Uzun bir dönemdir, internetin bir zorunluluk haline gelmesiyle ve insanların TV’den çok internet ortamında vakit geçirmeye başlamasıyla internet, TV’yi geride bırakabilir yorumlarını ortaya çıkarmıştı.

Özellikle internet videolarının, son 2-3 yılda büyük bir ivme ile yükselişe geçmesi, Youtube gibi video platformlarının, aylık 1 milyar video izlenme gibi efsanevi sonuçlar ortaya koyabilmesiyle sonuçlandı.

Son yılların internetle birlikte en büyük yayılım gösteren alanı olan mobil kullanımların sonucunda da, TV’den internete kayan reklam yapıları, şimdi de internetin mobil alanına yoğunlaşıyor.

15-08/30/news_2-mobil-reklam-yatirimlari-2015-2014.jpg

Mobil Reklam, rekor yatırımlara ulaşıyor!

IAB ve IHST Teknoloji ortaklığında, 2014 yılı kapsamı için yeni yayınlanan analiz çalışmaları sonucuna göre mobil reklam yatırımları, yaklaşık 32 milyar Dolar seviyelerine ulaşabilmiş.

IAB Avrupa ve IAB Amerika tarafından bölgelere göre de özelleştirilen bu yatırım dağılımlarına göre; 2014 yılında Kuzey Amerika bir önceki yıla göre %76, Avrupa ise %58 sularında büyüme yüzdesi elde etmiş durumda…

Bu büyümelerin paralelinde ise K.Amerika 14,3 milyar Dolar, Avrupa ise 16,4 milyar Dolar mobil reklam yatırımı değerlerine gelinmiş.

15-08/30/news_1-mobil-reklam-yatirimlari-2015-2014.jpg

Genel anlamda, 1 yıllık bir periyot kapsamında, %64,8 büyüme kat eden mobil reklam yatırımları, özellikle de gösterim bazlı reklam sitillerine odaklanıyor. Bu denli rekor yatırımların, kısa vadede ciddi artış göstermesi yatırımcılar için, dijital reklamların önemini daha da ortaya çıkarmış gibi görünüyor. Zira elde edilen bu dijital reklam yayınları, yakın vadede geleneksel reklamcılığı bitirebilir yorumlarını alıyor.

:: Siz, mobil reklamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yakın zamanda dijital reklam, geleneksel reklamların sonunu getirebilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  AdAway kurun.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ona da bulunur bi adblock 😉

" Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Reklam Yatırımlarında Rekor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC