Okunma

Mobil reklamcılık, televizyon reklamlarını eziyor!


20 Mayıs 2018 Pazar 18:30
Mobil reklamcılık, televizyon reklamlarını eziyor!

Mobil dünya, getirdiği avantajlar ve lokasyon bağımsız olarak kullanılabilmesi ile hayatlarımıza iyice yerleşmiş durumda. Özellikle genç yaştaki kullanıcılar eski nesillere göre mobil dünyayı tam anlamıyla kullanıyor. Bu durum ise mobil reklamcılık gibi bir kavramın oluşmasına sebep oldu. Hatta bu yeni kavram televizyon reklamcılığının önüne geçmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl ünlü araştırma firması Nielsen‘in yaptığı bir araştırmaya göre; ABD’de yaşayan 18-24 yaş arası gençlerin akıllı telefonlarında geçirdiği vakit, TV’de geçirdikleri süreye göre oldukça fazlaydı. Bu araştırma sonuçları nihayetinde reklam verenleri de etkilemeye başladı. Artık reklam veren firmaların mobil site ve uygulamalar üzerinde verdikleri reklamların bütçeleri, TV’ye ayırdıkları reklam bütçelerinden fazla olmaya başladı.

Önümüzdeki yıllarda mobil reklamcılık uçuşa geçecek!

Pazar araştırma şirketi eMarketer‘ın yaptığı bir açıklamada, reklam verenlerin 2018 yılında mobil sektöre TV reklamlarından daha fazla para harcayacağını ve boşluğun önümüzdeki dört yıl içinde daha da genişleyeceğini söylemişti. Yayınladıkları grafiğe göre 2022 yılında mobil reklamcılık bugüne göre yüzde 15 kadar daha bir artış yaşayacak.

mobil reklamcılık

Google ve Facebook gibi iki devin mobil reklam pastasındaki yüzdeleri de aynı şekilde artış göstermiş durumda. 2015 yılının son çeyreğinde bu iki dev şirketin mobil reklam oranı toplam yüzde 63 iken, bugün bu rakam yüzde 73’e ulaşmış durumda. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu mobil çılgınlık nereye varacak?

yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil reklamcılık, televizyon reklamlarını eziyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil reklamcılık, televizyon reklamlarını eziyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil reklamcılık, televizyon reklamlarını eziyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "