Okunma

Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless


24 Eylül 2014 Çarşamba 17:19
Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless

Çalışmalarına geçtiğimiz yılın ortasında başlanan ve 2014 Eylül ayında resmi olarak faaliyete geçen seamless platformu, Türkiye’de yüksek potansiyele sahip olan mobil reklamcılığı yeni bir boyuta taşıyor.

Sektörde yüzde 70 pazar payı ile lider konumda olan Mobilike grubunun yeni şirketi Seamless, premium yayıncıların mobil reklam becerilerini geliştirmeyi amaçlayan teknoloji platformunu hizmete sunanarak, yayıncılara kullanıcı deneyimini rahatsız etmeden mobil uygulamalarından gelir elde etme fırsatı sunarken, sensör tabanlı hedefleme teknolojisi ile reklamverenlere en doğru hedef kitleye en doğru şekilde ulaşma imkanını sağlıyor.

Platform, native reklam özellikleri ile mecralara yeni gelir kanalları ve sektördeki en yüksek doluluk oranlarını taahhüt ediyor.

Mobil reklam sektörüne yön vermeyi amaçlayan tecrübeli bir teknoloji ekibiyle yola çıkan Seamless platformu, en yeni teknolojiler ve birbirinden başarılı projelerle reklamverenlerin ve yayıncıların tercih sebebi olmaya başlıyor.

Effie, IAB Mixx, Smarties Ödülleri gibi sektörün en prestijli yarışmalarından birçok ödülle dönen platform, geliştirilen akıllı SDK sayesinde, TargetSenseT adındaki batarya, uygulama, hafıza, lokasyon, işletim sistemi, cihaz, operatör, bağlantı tipi ve içerik hedeflemeleri gerçekleştirerek yeni formatlarla birbirinden yaratıcı reklam ürünleri oluşturuyor ve kullanıcı etkileşimini arttırma imkanını reklamverenlere sunuyor. Kısacası kullanıcıların ilgi alanlarına ve cihazlarının durumuna göre reklamlar yayınlanacak. Hem kullanıcılar hem de reklamverenler memnun olacak.

Seamless projesi için Mobilike kurucu ortağı Şekip Can Gökalp ile bir röportaj hazırladık. Bu röportajımızda Seamless platformunun kullanıcılar ve reklamverenler için avantajlarını konuştuk. Bakalım bu avantajlar nelermiş, Şekip beyin ağzından dinliyoruz. İyi seyirler.

:: Mobil reklamlar için yeni oluşumu nasıl buldunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Selip bey in anlattiklari etkileyici bir yeniligi isaret ediyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Site ve framework açıklamaları Türkçe değil.
    Yada ben bulamadım. Yazık.

" Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Reklamda Yeni Dönem: Seamless ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "