Okunma

Mobil Reklamlar 7 Kat arttı


02 Şubat 2012 Perşembe 13:20
Mobil Reklamlar 7 Kat arttı

Teknoloji dünyasında 2011 yılında spotlar tamamen akıllı telefonlar ve tabletlerin üzerindeydi diyebiliriz. Dev teknoloji firmalarının bu pazara girmesinin ardından ise neredeyse yepyeni bir sektör oluştu.

Uygulama geliştiricilerden, aksesuar üreticilerine kadar birçok farklı firma bu yeni pazardan pay kaparken en büyük artış ise mobil reklamlar alanında yaşandı.

2011 yılındaki mobil cihaz artışı herkes tarafından kabul ediliyordu, ancak Inneractive‘in yaptığı bir araştırma, bu artışın ne kadar dramatik boyutlara ulaştığını ortaya koydu.

100’den fazla reklam ağı üzerinden yapılan araştırmaya göre geçtiğimiz sene mobil reklam gösterimlerinde Apple yüzde 981‘lik bir artış gösterirken Android ise yüzde 759‘luk artış ile ikinci sırada.

Akıllı telefon rekabetinde geri kalan Nokia’dan mobil reklam erişimi yüzde 423 artarken BlackBerry ise yüzde 265 ile son sırada yer aldı.

Mobil cihazlar üzerinden reklam tıklamaları yüzde 711 artarken reklamlardan elde edilen gelir de yüzde 522’lik bir artışa imza attı. En büyük artış yüzde 983 ile Kuzey Amerika’da yaşanırken Avrupa bölgesi ise yüzde 712 ile ikinci sırada yer aldı.

:: Mobil reklamlar sizce yeterince etkili mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Reklamlar 7 Kat arttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Reklamlar 7 Kat arttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Reklamlar 7 Kat arttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "