Mobil tarafın lider markası belli oldu


15 Ekim 2020 Perşembe 14:45
Mobil tarafın lider markası belli oldu

Mobil uygulamalar son birkaç yılın patlamasını yaşıyor. Pek çok yeni araştırma raporunda ortaya çıktığı kadarıyla popüler uygulamalar da dönem dönem değişebiliyor. App Annie araştırmacılarının çalışmasına göre, 2015 yılından bu yana mobil uygulamalarda geçirilen süre yüzde 50 oranında artış gösterdi. Peki, eylül ayının en popüler mobil uygulama yayıncısı sizce hangisi oldu?

Eylül ayının en popüler mobil uygulama yayıncısı: Google ve Facebook

App Annie’ye göre 2019’da en çok aylık aktif kullanıcılara sahip olan uygulamalar şu şekildeydi; Amazon, Apple Müzik, Gmail, Google Haritalar, Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Netflix, Snapchat ve YouTube. Şimdi ise Sensor Tower eylül ayının en popüler mobil uygulama yayıncısını açıkladı. Bu verilere göre sosyal medya kullanımının inanılmaz derecede artış göstermesi mobil uygulamalara yaradı.

en-populer-mobil-uygulama-yayincisi-00

Verilere göre, eylül 2020’nin lideri Google oldu. 294,3 milyon yükleme alan Google uygulamaları, karantina döneminde en çok tercih edilen uygulamalara sahip olmuş durumda. Google’ın hemen ardından ise Facebook geliyor. Facebook’a bağlı pek çok uygulama bulunuyor ve yayıncı, gerçekten de en popüler sosyal uygulamalarını bünyesinde toplamış durumda.

Bunun yanında diğer popüler yayıncılar ise sırasıyla; Voodoo, AppLovin, Bytedance, Microsoft, InnerSloth, Outfit7, Crazy Labs, InShot oluyor. Bu yayıncıların bir kısmı mobil oyun bir kısmı da mobil uygulamalar sayesinde bu kadar popüler hale geliyor. İşte yayımlanan verilerin tamamı:

en-populer-mobil-uygulama-yayincisi-00yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil tarafın lider markası belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil tarafın lider markası belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil tarafın lider markası belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?