Okunma

Mobil Telefonlar da Atom’lanıyor mu?


23 Mart 2009 Pazartesi 06:00
Mobil Telefonlar da Atom’lanıyor mu?

Daha önce duyurduğumuz 2 GHz’lik Z550‘nin yanı sıra, Intel’in önümüzdeki ay için listeye koyduğu diğer Atom modelinin özellikleri dikkat çekiyor. Intel’in Atom işlemcilerin güç tüketimini daha da düşürmesiyle Z515 modeli, MID’ler ve hatta mobil telefonlarda bile çalışabilecek.

Pilden Yana Cimri

1,2 GHz hıza ulaşabilen Z515, sadece 0,16 W güç kullanarak 800 MHz’de çalışabilecek. Henüz fiyatı ve kullanılacağı ürünler netlik kazanmasa da, Intel Atom‘un mobil telefonlara sıçramasını Z515 ile görmemiz mümkün.

:: Atom mobil dünyayı da değiştirir mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Telefonlar da Atom’lanıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Telefonlar da Atom’lanıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Telefonlar da Atom’lanıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "