Okunma

Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor


13 Mayıs 2014 Salı 06:00
Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ticaret artık hayatımızın önemli bir parçası. Günümüzde internetten alışveriş birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Mobil cihazlar üzerinden yapılan alışveriş ise her geçen gün gelişiyor. Mobil cihazların artmasıyla birlikte bu alana kayan e-ticaret hacmi ABD‘de 100 milyar dolar sınırını aşacak duruma ulaştı.

Yıldan yıla artıyor

Forester Research şirketinin son çalışması, Birleşik Devletler’de mobil ticaretin bu yıl 117 milyar doları bulacağını gösteriyor. Araştırmanın ayrıntılarına göre, bu rakamın 38 milyarı akıllı telefonlardan sağlanırken, 76 milyarı ise tabletler üzerinden gerçekleşen alışverişten sağlancak. Bu rakamlar önceki yıla göre ciddi bir büyüme anlamına geliyor. 2013 yılında akıllı telefonlardan gerçekleşen satışlar 24 milyar, tabletler üzerinden gerçekeşen satışlar ise 48 milyar dolar olarak kaydedilmiş durumda.

2018’de 300 milyara doğru

Araştırma şirketinin kısa vadeli beklentileri de ivmenin yukarı doğru ilerlemeye devam edeceği yönünde. Akıllı telefon ve tablet sahipliği oranının artmasıyla 2018 yılında mobil ticaret hacminin 293 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Forester‘ın tahminleri, günümüzde yüzde 38 olan akıllı telefon sahipliğinin ve yüzde 31 olan tablet sahipliğinin 4 yıl sonra yüzde 55 – 61 bandına yerleşeceği yönünde. Böylece, mobil ticaret hacminin yükselmesi için gereken altyapı da oluşmuş olacak.

:: Mobil cihazlarınızdan alışveriş yapıyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "