Okunma

Mobil Uygulama Mağazaları Ne Durumda?


29 Aralık 2010 Çarşamba 18:30
Mobil Uygulama Mağazaları Ne Durumda?

Her yerde daha fazla mobil uygulama görmeye başladık. Bu durumun ortaya çıkmasında hiç şüphe yok ki mobil dünyanın artan etkinliği önemli rol oynuyor. Mobil işletim sistemlerinin dahası akıllı telefonların geldiği nokta ve mobil cihazların daha fazla kullanılması bu durumun ortaya çıkmasında önemli bir etken.

Pazar hacmi milyon dolarlar ile ifade edilen mobil uygulama mağazalarındaki içeriklerin sayısında her geçen gün ivmeli bir artış yaşanıyor. Bu pazarın lokomotif ismi ise hiç şüphesiz Apple. 300.000 sınırını çoktan deviren AppStore’da başarılı yazılımlar milyonlarca indirme rakamına ulaşarak geliştiricisine ciddi paralar kazandırıyor.


Marketplace’de 5000’den fazla mobil uygulama ve oyun bulunuyor.

Windows Phone 7 İçin Kaç Mobil Uygulama Var?

 

Peki diğer isimler ne durumda? AppStore’un hemen ardından gelen önemli bir isim ise Android Market. Google’ın mobil uygulama mağazasındaki rakamlar da hayranlık uyandıracak cinsten. AndroidLib sitesinin son araştırma raporuna göre Market üzerinde 200.000’den fazla oyun ve uygulama yer alıyor.

Yolun henüz başında diyebileceğimiz Windows Phone 7’nin mobil uygulama sayısı ise şimdilik 5000 adet. Hızlı bir artış ile bu rakamı yakalamayı başaran Microsoft, Marketplace’de mobil oyun ve uygulamalara 2009 Ekim ayından beri yer vermeye başlamıştı.

 

:: Sizce 2011’de neler olur? Android Market AppStore’u geçer mi? Windows Phone 7’nin uygulama sayısı kaça ulaşır?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Uygulama Mağazaları Ne Durumda? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Uygulama Mağazaları Ne Durumda? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Uygulama Mağazaları Ne Durumda? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "