Okunma

Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz?


11 Aralık 2015 Cuma 18:00
Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz?

Dünya çapında mobil cihazlar ile çevrimiçi olmaya harcanan ortalama zaman geçtiğimiz 2014 yılına göre tam 2 saat artış gösteriyor. Mobil cihazları en çok kullanan yaş aralığı olarak bilinen 16-24 aralığında yapılan araştırmaya göre; günde 3 saatten fazla mobil cihazlarımızda çevrimiçi oluyoruz.

Gençler 3 saatten fazla çevrimiçi!

Bu durum büyük bir olasılıkla yaş ile alakalı. Genellikle 16-24 yaş aralığındakiler günde 3.26 saat mobillerinde çevrimiçi oluyor. 2012 yılında ise bu rakam 1.88 saatti. Ayrıca; 25 ile 34 yaş arasındakiler günde 2.69 saat, 35 ile 44 yaş arasındakiler 1.82 saat, 45 ile 54 yaş arasındakile 1.07 saat ve 55-64 yaş arasındakiler günde 0.58 saat mobilde çevrimiçi oluyor.

15-12/11/mobil-cevrimici.jpg

Araştırmaya göre ayrıca; mobillerin toplam çevrimiçi süresinin %44‘ünü, 16-24 yaş aralığındakilerin oluşturduğu ortaya çıktı. Mobilde çevrimiçi olmaya ayrılan süredeki artışlar, yaş gruplarına göre doğal olarak farklılık gösteriyor. Mobilde çevrimiçi olmaya ayrılan saat 55 ve 64 yaş aralığındakiler arasında çok daha yavaş artıyor.

:: Gün içerisinde mobil cihazlarınızda kaç saat çevrimiçi oluyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    7/24

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ülkemizde bu sınırlar daha az olabilir mobil paketler daha az…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İnternet sınırsız olsa bu değerler 16,24 yaş 24 saat olarak değişir

" Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobilde Kaç Saat Çevrimiçi Oluyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "