Okunma

Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi?


17 Ocak 2009 Cumartesi 11:47
Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi?

GSM operatörlerinin numara taşıma ile ilgili yaptığı kurnazlıklara daha önce anlatmıştım. Madalyonun parlak olan yüzünde ise, hâlen türlü türlü kampanyalar, hoş geldin sürprizleri, kişiye özel tarifeler yer alıyor bildiğiniz gibi.

Ancak bu tarifelerin çoğu, iki ya da üç ay içerisinde bitecek şekilde hazırlanmış. Yani bahar döneminde yeni kampanyalar yapılmazsa, numara taşınabilirliği tüm cazibesini kaybedecek.

Aynısının Laciverdi

Ayda yüzlerce milyonluk fatura ödemeyen, normal bir cep telefonu kullanıcısıysanız, diğer operatörlerin kampanyaları dışında düzeninizi bozmaya değecek çok da farklı avantajları bulunmuyor açıkçası.

Diğer bir deyişle, numara değiştirme işlemi yaptıktan sonra, kampanyalar bitince elde kalan tek değişikliğin farklı renkte bir SIM kart olduğunu görmek, “gelen gideni aratır” sözünü haklı çıkarabiliyor.

Geri Dön, Geri Dön…

Mobil operatörler de büyük ihtimalle kullanıcıların karşı karşıya kaldığı bu durumu kaçırmak istemeyerek, bahar döneminde “numara taşımaya” yönelik değil, “eski operatöre dönmeye” yönlendirici kampanyalar başlatacaktır.

Mobil kullanıcılarının tereddüdünden istifade etmek isteyen GSM operatörleri, bu sefer de “Eve Dönüş Sürprizi”, “Pişmanlık Yasası” gibi gösterişli isimler altında şu günlerde numarasını değiştiren eski kullanıcılarını tekrar kendi saflarına katmak için çeşitli özel tarifeler uygulayabilir.

Peki Siz Ne Yapacaksınız?

Son kullanıcı olarak, operatörünüze yaklaşık 20 YTL gibi bir masraf çıkaran numara taşıma uygulamasına hiçbir ödeme yapmanız gerekmiyor. Yani dilerseniz, yukarıda bahsettiğim ihtimale dayanarak şu günlerde numaranızı değiştirip, yeni operatörünüzün kıyaklarından faydalanabilir, sonra da bir sonraki “numara değiştirmelere yönelik kampanya” sezonunu bekleyebilirsiniz.

:: Numara taşıma işlemi sizce ne kadar faydalı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sağol lan erhan.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yalama olmasın

" Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobilde Pişmanlık Yasası Gelir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "