Okunma

Mercedes ile Çocuklar Trafik Konusunda Bilgileniyor


04 Mart 2016 Cuma 10:01
Mercedes ile Çocuklar Trafik Konusunda Bilgileniyor

Son yıllarda kaza trendlerinde azalma görülmesine rağmen, trafik kazaları ülkemizin öncelikli sorunları arasında yerini koruyor. İstatistikler, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kazalarda ölüm ve yaralanmaların daha çok çocukları etkilediğini gösteriyor.

Bu tablo karşısında çocukların trafik ortamı ile ilgili bilgi ve becerilerini artırmayı amaçlayan Mercedes-Benz Türk, 2001 yılında ana şirketi Daimler AG tarafından başlatılan MobileKids projesini 2013 yılında Türkiye’ye taşıdı.

Dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids ile 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocukların trafik ile ilgili beceri ve tutumlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında geçtiğimiz günlerde çocukların trafik konusundaki yorumlarının yer aldığı eğlenceli videolar hazırlandı.

Serinin ilk videosuna MobileKids Türkiye Facebook adresinden ulaşabilirsiniz.

:: MobileKids projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mercedes ile Çocuklar Trafik Konusunda Bilgileniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes ile Çocuklar Trafik Konusunda Bilgileniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes ile Çocuklar Trafik Konusunda Bilgileniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "