Okunma

Mobilike’a Yatırım Geldi


07 Eylül 2013 Cumartesi 09:29
Mobilike’a Yatırım Geldi

mobilike, 2013 Ocak ayından itibaren sürdürdüğü görüşmeleri tamamlayarak Türk mobil reklam sektörünü geliştirecek önemli bir yatırıma daha imza attı. 2012 senesinde Avrupa’nın lider mobil reklam oyuncusu madvertise’dan önemli bir yatırım alarak pazar liderliğini güçlendiren şirket, yeni gelen yatırımla büyümesini dış pazarlarda sürdürmeyi hedefliyor.

Berlin merkezli Point Nine Capital ve Team Europe ile San Francisco merkezli Felicis Ventures’ın yanısıra madvertise Kurucu Ortağı Carsten Frien’dan oluşan yeni yatırımcı grubu, mobilike’ın Türkiye’de ortaya koyduğu tecrübe ve kendi ürettiği platformlarla birlikte Ortadoğu ve Güneydoğu Asya pazarlarına giriş operasyonunu desteklemek üzere mobilike’a yatırım yaptı.

2013’ün dördüncü çeyreğinde Singapur ve Dubai ofislerini açacak olan mobilike’ın hedefi, Türkiye’de sürdürdüğü başarısının yanı sıra Orta Doğu ve Güneydoğu Asya’da pazar liderliğine oynayan global bir mobil reklam şirketi haline gelmek.

Nisan 2012’de madvertise tarafından yapılan yatırımın ardından Türkiye’deki gücünü artıran ve altyapı yatırımlarıyla pazarın büyümesine de öncülük eden mobilike, aldığı ikinci tur finansman ile yatırım dünyasından da güvenoyu almış oldu. madvertise’ın teknolojik ve stratejik ortak olarak varlığını sürdürdüğü yapıda, mobilike gelişen pazarlardaki lider mobil reklam ağı olma vizyonunu bağımsız şekilde sürdürmeyi hedefliyor.

Türk mobil reklam pazarındaki teknolojik gelişmenin öncüsü olan mobilike, Türkiye’de ilk defa uyguladığı yaratıcı ve yenilikçi mobil rich media ve mobil video reklam çalışmaları ve kendi bünyesinde ürettiği PushAds (anlık bildirim), Makina (mobil performans ölçümleme) ve mobworkz (rich media platformu) gibi teknolojik platformlar sayesinde bu pazarlarda fark yaratmayı planlıyor.

:: mobilike’ın aldığı reklam hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobilike’a Yatırım Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobilike’a Yatırım Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobilike’a Yatırım Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "