Modem routerlar neydi, ne oldu? Avantajları neler?


27 Mayıs 2020 Çarşamba 14:36
Modem routerlar neydi, ne oldu? Avantajları neler?

Corona virüs döneminde alınan önlemlerin başında uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma geliyor. Bu dönemde hemen herkesin internete olan ihtiyacı daha da artmış durumda. İnternetin ev içinde adil bir şekilde paylaşılması ve internet erişiminin felç olmaması da son derece önemli. Dolayısıyla modem routerlar da.

Modem routerların avantajları neler?

Modem routerların kullanıcılara sunduğu avantajlardan önce, kronikleşen kullanıcı şikayetlerine bir bakalım. Kablosuz çekim yetersizliği, kablosuz kopmalar, mesafe genişleticilerle kopmaların olması, istenilen performansın elde edilememesi, önemli veri kayıplarının oluşması, aşırı ısınma ve sonucunda cihazların şişme yapması, kapatılıp açılma gereksinimi kullanıcılar tarafından sık sık dile getiriliyor. Ayrıca 2.4 GHz ve 5 GHz arasında geçiş sırasında mobil cihazların takılması, elle geçiş yapma ihtiyacının ortaya çıkması kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Bunun yanında kullanıcıların farketmediği önemli güvenlik açıklarından doğan sorunlar vardı. Kablosuz şifresi kırılmış, başkaları tarafından hatların paylaşılabilmesi sözkonusu.

Evlerimiz artık her geçen gün daha da fazla cihazın internete bağlandığı, her köşesinde internetin en iyi şekilde verilmesi gereken profesyonel bir ağa dönüştü. Bu ağın en önemli cihazı modem routerlar.

Modem routerların avantajlarına gelecek olursak.

İnternetin ev içinde adil bir şekilde dağıtılması, bazı uygulamaların ya da kullanıcıların hattı aşırı kullanarak diğer kullanıcıların internet erişimini felç etmemesi gibi birçok detay sayabiliriz. Diğer yandan modem routerlar için önemli noktalardan biri de güvenlik. Kablosuz şifresi kırılmış ve başkaları tarafından hatların paylaşılmamış olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Bunlar, avantajları dezavantaja çeviren önemli noktalar arasında.

Konuyla ilgili açıklama yapan Keenetic CEO’su Vefa Tarhan ise şu yorumlarda bulundu:

“Keenetic üst kalitede internet bağlantısı, kablosuz konfor, gerek kapsama alanı gerekse 2,4 ve 5 bandının birleşmesi ve roaming, geniş evlerdeki kapsama alanları için tüm ürünlerde en ekonomik MESH desteği ve ürün stabilitesi ile mükemmelleştirildi. Düzenli güncellemelerle de kalite en üst seviyede tutulmakta. Yeni tehditlere karşı yamalar anında yayınlanmakta, gelişen ve değişen uygulamalar için ek geliştirmeler eklenmekte. Ayrıca faydalı görülen kullanıcı talepleri de eklenmekte.”
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Hojdır ama pahalıdır. İndirim kampanya filan lazım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Bu ürünün o kadar çok reklamı yapıldı inşallah o parayı hakediyirdur

" Modem routerlar neydi, ne oldu? Avantajları neler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Modem routerlar neydi, ne oldu? Avantajları neler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Modem routerlar neydi, ne oldu? Avantajları neler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi