Okunma

Modern Warfare 3 İnceleme


11 Kasım 2011 Cuma 10:00
Modern Warfare 3 İnceleme

Makarov… Fiyatı olmayan adam. En yüksek teklifi veren herhangi biri için herkesi öldürebilir. Makarov’u tanımlamak için en güzel cümle bu aslında. Rusya‘dan çıkan ve dünyaya korku salmayı başaran bir terörist.

Peşinde ise yılların eskitemediği Price var. Başına büyük bir ödül konmuş ve hain ilan edilmiş olsa da, tek amacı Makarov‘u bulup, parçalarına ayırmak. Bu yolda neleri feda edebilir? Ne kadar ileri gidebilir?”

“İnsan ırkı varoldukça, savaşlar sürecektir.” – A. Einstein

Modern Warfare 3‘ün piyasaya sürülmesi ile birlikte, yukarıda okuduğunuz iki paragrafın cevapları da ortaya çıkmış oldu. Görünüşe göre Infinity Ward, en iyi senaristlerini kaybetmiş olsa da, onların yerlerini doldurmayı başarabilmiş.

Sapık bir terörist olması ve Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatan isim olarak tarihe adını yazdırmayı başarması haricinde üstün bir deha olan Makarov, Modern Warfare 3 ile birlikte tüm dünyanın üzerine korku salmayı başarmış durumda.

Multi nasyonel bir terörist grubunun lideri konumunda olması ve Rusya’yı etkisi altına alarak, tüm dünyaya meydan okuması sonucu Üçüncü Dünya Savaşı başlamış ve tüm Avrupa, Rusya’nın işgalinden kurtulmaya çalışmaktadır.

Rusya ise yalnızca Avrupa’ya değil, daha önce de belirttiğim gibi tüm dünyaya gözünü dikmiş durumda ve tüm toprakların kendisine ait olmasını istemekte. Fakat Rusya’nın başkanının tüm bu olayların çığrından çıktığını düşünerek barış yolunu seçmeyi düşünmesi, Makarov’u pek de hoşnut bırakmamış.

Makarov bir yandan kendi ülkesinin yönetimini ele almak isterken, bir yandan da dünyanın önemli ülkelerinin başkentlerine saldırılar düzenlemektedir. Bu saldırılarla rakiplerini güçsüz durumda bırakarak, nükleer saldırılarla tüm dünyayı ele geçirmek planındadır.

Biz de oyuna tam bu noktada dahil oluyoruz. Modern Warfare 2’nin bıraktığı yerden, yani Price ile Soap’ın yaralı olarak kurtuldukları savaşı sürdürüyoruz. Kısa bir kurtarma operasyonunun ardından da bir anda kendimizi Üçüncü Dünya Savaşı’nın ortasında buluyoruz.

 

Uzun lafın kısası, senaryo konusunda yine derslik bir durum söz konusu. Infinity Ward bu işi nasıl başarıyor bilinmez ama oldukça etkileyici sahneler ve görevler yaratarak, bu tür savaş oyunlarındaki gerçekçi olmayan görevler durumunu ortadan kaldırmasını çok iyi biliyor.

Modern Warfare 3’te bizden senaryo ve görevlerin üzerimizde bıraktığı etkiler konusunda tam puan almayı başarıyor. Infinity Ward’a şapka çıkararak, oyunun grafikleri ve seslerine değinmek istiyorum.

“Pimi çekildikten sonra Bay Bomba artık arkadaşımız değildir.” – Amerikan Ordusu Eğitim Cümlesi

Senaryo konusunda yine ortalığı sallamayı başaran Infinity Ward ve Activision firmaları grafikler konusunda ise oldukça geride kalmış durumdalar. Zira grafikler Modern Warfare 2 ve Black Ops’tan hiç farklı değil. Aynı oyun motorunu kullanıyor olması da bunda büyük bir etken tabii ki.

Evet, grafikler kötü görünmüyor ve hatta bazı anlarda oldukça güzeller ama artık grafik standartları bu noktanın çok daha ötesine geçmeyi başardı hepimizin bildiği gibi. Bu yazı içerisinde herhangi bir karşılaştırma yapmak istemiyorum ama Battlefield 3’ü PC‘lerimizde oynadıktan sonra Modern Warfare 3 ne yazık ki biraz yavan gelmeye başlıyor ister istemez.

Eğer kendi oyun motoru üzerinden değerlendirecek olursak, en önemli noktanın oyunda grafik bozulmaları ve düşük çözünürlüklü kaplamaların çok nadiren karşımıza çıkması olduğunu belirteyim. Price ile birlikte bir binanın içerisinde sürünerek ilerlediğiniz bölümde kendisinin bacaklarının içinde yürüyordum ve bunun haricinde benzer bir olayı hiç yaşamadım.

Yani yüksek bir yerden şöyle geniş bir manzaraya baktığınızda gerçekten güzel görüntülerle karşılaşıyorsunuz ama dediğim gibi, grafiklerin çok daha iyi olması gerekirdi. Devamının gelip gelmeyeceği bilinmez ama bir sonraki Call of Duty oyununun artık yeni bir grafik motoruna ihtiyaç duyduğunun farkında olmaları gerek.

 

Oyunun animasyonları ise yaşlanan grafik motoru el verdiğince düzgün görünüyor. Askerlerin veya araçların garip hareketler sergilediğini genel olarak görmüyoruz. Aslında oldukça başarılı olarak da tanımlanabilir animasyonlar. Akıcılar ve tam yerli yerinde hareketler sergilendiğinden güzel görünüyorlar.

Görevler boyunca etrafınızda yıkılan binalar, patlayan bombalar, kaza yapan ya da devrilen araçlar göreceksiniz. Özellikle metroda geçen tren sahnesinin gerçekten çok başarılı olduğunu ve trenin devrilme animasyonlarının harika kotarıldığını söylemem gerek.

Sonuç olarak Infinity Ward, muhtemelen biraz Activision firmasının da etkisiyle hızlıca piyasaya sürmek zorunda kaldığı Modern Warfare 3’ün grafikleri ve animasyonları konusunda sınıfta kalmasa da, kanaat notuyla geçebiliyor ancak.

“Süngülerden bir taht yapabilirsin ama üzerinde fazla oturamazsın.” – Boris Yeltsin

Oyunun sesleri ve atmosferi ise iyi denilebilecek düzeyde. Özellikle bölüm tasarımları ve senaryonun akışının üzerine, seslerin de iyi denilebilecek düzeyde olması eklendiğinde harikulade bir savaş atmosferi yaratılmış demek yanlış olmaz.

Çok az savaş oyunu, ki bunlar genelde hep Call of Duty’ler oluyor, elimdeki silahla bir yandan düşmanların üzerine koşarken, sağa sola bomba atarak silahın dibciğini yakınımdaki düşmana vurmama sebep olacak kadar etkileyici bir atmosfere sahip olabiliyor.

Eh, Modern Warfare 3’te atalarından aldığı bu mirası sürdürmeyi başarıyor. Ağır çekim sahnelerde yaşayacağınız adrenalin ve çatışma hissiyatı çok nadir oyunda karşınıza gelecektir, benden söylemesi.

Silahlar, telsiz konuşmaları, araçlar ve çevrenizde gelişen olayların doğal sesleri oldukça güzel. Çok iyi diyemiyorum ama yine de güzel olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten dediğim gibi atmosfer konusunda yalnızca sesler değil, tabii ki grafikler, hikaye ve görev tasarımları öne çıkan unsurlar.

Grafik konusunda biraz geride kalan Modern Warfare 3, sesler, görev tasarımları ve hikaye sayesinde atmosfer konusunda da bizden tam not almayı başarıyor. Eğer eskiyen grafikleri göz ardı edebilirseniz, ki edebilirsiniz eminim, harika bir tek kişilik oyun deneyimine hazır olun.

“Her savaş bir sivil savaştır. Çünkü tüm insanlar kardeştir.” – François Fenelon

“Peki, oyunun çoklu oyunculu modlarından ne haber?” ya da “Oyunu kopya mı oynadınız sadece senaryoyu anlatmışsınız.” dediğinizi duyar gibiyim. Hayır hiç de öyle yapmadım. Modern Warfare 3’ü çoklu oyunculu modları ile de oynuyorum öncelikle bunu belirteyim.

Çoklu oyunculu modlara geçmeden önce oyunun diğer iki moduna da değinmek istiyorum. Modern Warfare 3’ü Co-Op olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir mod ve bunun yanında Survival haritaları da bulunuyor. İkisini de tek başınıza ya da arkadaşlarınızla oynama şansınız oluyor.

Fakat Survival modu bana Co-Op moduna göre üzerinde daha fazla durulmuş gibi bir hissiyat verdi. Zombi haritalarına benzeyen bu modda, klasik olarak üzerinizde gelen sınırsız sayıdaki düşmanı durdurmaya çalışıyorsunuz.

Aslında oldukça eğlenceli oluyor ama sonuçta karşınızdaki yapay zeka olduğu sürece ne kadar keyif alabilirsiniz o da tartışılır. Ayrıca yeri gelmişken yapay zekadan da bahsedelim. Modern Warfare 3’ün yapay zekası, Modern Warfare’in hiçbir versiyonundan farklı değil.

İlk bakışta mantıklı hareketler yaptığını düşündüğünüz askerler, düşman ya da dost farketmiyor, biraz takip edip izlemeye başladığınızda saçma sapan hareketler içerisine girmeye başlıyorlar. Örneğin sırt sırta vermiş iki düşman askerini bir savaş içerisinde görmek, o savaşa Fair-Play ödülü verilmesini gerektirecek bir durumdur.

Bir metre mesafede bulunan arkadaşınıza ateş etmek yerine kırk metre mesafeye ve yalnızca size ateş eden düşmanlarımız olması da cabası. Yahu önündeki adam sana yumruk atıyor sen beni vurmaya çalışıyorsun be adam. Olmaz ki böyle, ölür gidersin tabii ki.

Oyunun zorluk seviyesi ise, düşmanlarınızın ne kadar isabetli atış yaptıklarını etkileyen unsur oluyor. Eğer en zor seviyeyi seçerseniz, açığa çıktığınız anda başınıza üç mermi isabet edecek ve öleceksiniz. Bu yüzden oyunu hem en zor seviyede oynamanızı hem de oranızı buranızı açıkta bırakmadan dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

“Savaşsız bir dünyanın öncüleri, askerlik hizmetini yapmayı reddeden gençler olacaktır.” – A. Einstein

Modern Warfare 3’ün çoklu oyunculu modları eski oyunlardan pek farklı gözükmedi gözüme. Team Deathmatch modlarında öldürdüğünüz rakiplerin künyelerini toplamanız gerekmesi, silahlara getirilen “perk” sistemi gibi kişiselleştirme opsiyonları, yeni haritalar ve oynanışta yapılan birkaç değişiklikten ibaret.

Çoklu oyunculu modlarda yapılan önemli değişikliklerden biri ise tabii ki silahların tepkileri. Bazı silahlar üzerinde hiçbir değişiklik yapılmasa da, bazı silahların ateş etme süreleri ve sekme oranları değiştirilmiş.

Eh hal böyle olunca, oyunu bir süre oynayarak alışmanız gerekiyor. Oynanış açısından klasik Modern Warfare serilerine sadık kalan çoklu oyunculu modları sayesinde, oyunun hayran kitlesi hiç zorluk çekmeden yeni oyuna da alışmayı başaracak gibi görünüyor.

Ayrıca eğer yeni başlamayı düşünüyorsanız belirtelim, eğer FPS oyunlarına karşı bir yeteneğenizi varsa birkaç haftalık oynanıştan sonra iyi bir Modern Warfare oyuncusu olmanız kaçınılmaz oluyor. Tasarımcıların oldukça başarılı hazırladıkları çoklu oyunculu haritalar da benim şahsi fikrime göre Modern Warfare ile Modern Warfare 2’nin karışımı olmuş.

“Yaşlı adamlar savaş ilan eder, genç olanlar ise savaşır ve ölür.” – Herbert Hoover

Geldik Modern Warfare 3 ile ilgili son sözlerime. Yaklaşık olarak son sekiz ayımı “Battlefield 3 mü daha iyi olacak yoksa Modern Warfare 3 mü?” sorusuna harcamış bir insan olarak, iki oyunun da beklenen etkiyi yarattığını söyleyebiliyorum rahatlıkla.

Hangisinin yılın FPS oyunu olacağını oyuncular belirleyecek ama ikisinin de verdiğiniz paraya kuruşu kuruşuna değeceğini söyleyebilirim. Özellikle tek kişilik savaş oyunlarını seviyorsanız Modern Warfare 3 ile eşsiz bir senaryo deneyimi daha yaşamanız mümkün.

Ayrıca Modern Warfare’in çoklu oyunculu modlarını seven insanlardansanız, çok daha fazla seveceğiniz bir FPS oyununuz oldu demektir. Grafikler ve sesler konusunda rakibine göre biraz daha geride kalsa da, Modern Warfare 3 eksiklerini kapatmasını iyi bilmiş.

Zaten bu yazıyı okuduğunuza göre yüksek ihtimalle bir Call of Duty serisi hayranısınız ve ben size “oynamayın” desem bile gözünüz kapalı şekilde bu oyunu oynayacaksınız. Fakat serinin hayranı olmayanlar için de “mutlaka denenmesi gereken” bir oyun olduğunu söylemem gerekiyor.

Siz karar verin. Makarov’u durdurmak için neleri göze alırsınız?

Grafik: 8/10

Ses ve Atmosfer: 8/10

Senaryo: 9/10

Oynanabilirlik: 9/10

Genel: 8.5/10

:: Modern Warfare 3’ü beğendiniz mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

33 yorum - “Modern Warfare 3 İnceleme”

 1. Anonim dedi ki:

  hesap nasil yapiliyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bunu call of duty hayranı olarak söylemiyorum ama grafik hariç hepsi güzel

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş, ne istiyorsunuz hiç anlamıyorum. Muhteşem zevk aldım oyundan o savaş ortamı muhteşemdi. Battlefield bence’de daha iyi grafik olarak ama saçma sapan senaryo yapan Battlefield karşısında muhteşem senaryo yapan bi Call of Duty çıkmış. İki oyunda süper yapıyor bence ikisinin de hakkı yenmez. Grafikleri de çok iyiydi bence ne olabilir ki daha. :S

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ben call of duty oynamıyorum ama ara ara 1ve 2 oynamışlığım vardı ama şimdi bir haftadır oynuyorum bana göre grafikler çok iyi değil ama senaryo akıcı tabiki bide türkçe olsa tam manasıyla anlayacağım birde uçaktaki görevlerde koruma sağladığımız görevler termal görüntü berbat gerçekliği yansıtmaya çalışmışlar ama kendi adamların ile düşmanı ayıramıyorsun bunlara dikkat edilse daha iyi olurdu galiba

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumdaki resme bakılacak olursa Modern Warfare 3’e çok iyi davranmışlar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Modern Warfare 3 single player’i modern warfare 2 single player’inin üzerine oynanış yönünden hiçbir şey eklemiyor. yine klasik, hatta rahatça klişeleşmiş artık diyebileceğimiz onlarca an. takip sahneleri de klasik. üstelik lineer oyunun boku çıkmış durumda. ilk oyunda rusya’da sızma görevinde nasıl heyecanlandıysak, bu üçüncü oyundaki sızma görevleri o kadar sıradan ve mekaniğe bağlamış. hala modern warfare 1’deki oyun mekaniklerini geliştirememişler ne yazık ki.

  oyunun finali yine büyük bir zevk dalgası veriyor olsa da, genel anlamıyla single player abartıldığı kadar iyi değil.

  seslere iyi denmiş, orada bir dur derler adama. bi bunun seslerini, bir de BF3’deki sesleri dinlemek lazım. iyi ses BF3’dekidir. resmen mantar tabancası gibi ses çıkıyor silahlardan Modern Warfare 3’de. genel olarak yıkım sesleri, patlamalar fena olmasa da, sürekli silah sesi duyduğumuz için oyun boyunca, görmezden gelmemiz mümkün değil.

  sanıyorum Murat Sağlam eski bir cod oyuncusu olduğu için bol keseden dağıtmış puanları. hele ki kendisinin BF3 yazısında AI nedeniyle single player’ı yerden yere vurmuşken.

  MW3 ai konusunda da bir arpa yol katedememiş. öldürdükçe akın akın gelen botlar. önünde asker varken size ateş eden botlar vs vs.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Soap öldü diye incelemenin başında yazılır mı hiç?! Oynamayanlara saygısızlık!!!

 8. SDN Okuru dedi ki:

  price la değil başkasıyla yürüyorduk orda soap tu diye hatırlıyorum

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yine ´cok guzel bir oyun olmus.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  BF3 ün grafikleri daha iyi olsa ne yazar. MW3 ün yanından bile geçemez. MW3 fanı değilim ama göz var nizam var hikaye var adrenalin var. BF3 gibi sistemide kasmıyor daha ne olsun.

 11. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  anasayfadaki haberde SDN okuru yorumlarını forumdan takip edenler görmüyor ve hep gözden kaçıyor, onları da forumda görmek isteriz.

  @keyloger @troy

 12. Charlie Scene dedi ki:

  Modern Warfare 2 devam oynu oldugu icin cok kısa malesef Modern savaşlar burda sona eriyor konu olarak..

 13. say55 dedi ki:

  Oyun sonunda makarovu asıp bitiyor mu? Çok kısa geldi bana

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın palavrayı Cod hiçbirzaman Batllefield ın multisi ile kapışamadı bundada kapışamaz..Cod alanlara hayırlı olsun iyi eylenceler battlefield alanlarada hayırlı olsun iyi eylenceler…korsancılara hayırsız olsun pc niz restart olsun…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  battlefield ı küçük gören arkadaşlar gerçekten komiksiniz…evet haklısınız yada haklıydınız diyelim..kısa süre öncesine kadar Call Of Duty singleplayer da battlefield den çok daha iyiydi…Ama Battlefield de multiplayer da COD dan çok daha iyiydi..ama şimdi işler değişti Battlefield singleplayer da cod kadar iyi olmasada arada pek fark kalmadı ama hala multiplayer da cod dan çok üstün..ayrıcada grafik olarak çok önde..acaba cod u bukadar savunmalarının sebebi crack li oyunları singleplayer dan başka oynayamamalarımı..ben şahsen alıyorum serial fazla pahalıda değil multi oynuyorum iki yıl..teraziye koyunca Battlefield çok ağır basıyor..tabiki zevk meselesi..her topalın bir kör alıcısı vardır demişler..

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ben sadece gerçekçi bir savaş similasyonu istiyorum diyorsanız bt3 oynayın ancak ben mecara dolu bir savaş oyunu oynamak istiyorum diyorsanız mw3 oynayın.. 😀

 17. SDN Okuru dedi ki:

  mükemmel oyun oyunu bitirdim eski oyunlara göre daha iyi

 18. ubarmen20 dedi ki:

  BF3 gibi MW3 te kısa sürdü senaryo harika ama oyun kısa umarım BF3 yönetiminin DLC planları gibi MW3 yönetimide oyunu sürdürmekte başarılı olurlar.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bf grafikleri yenilemiş olabilir !
  ama mw herzman daha iyidir bunuda unutmayın 🙂

 20. SDN Okuru dedi ki:

  bebekler eski oyunlarla avunur genç bf3 çığır açtı mw3 neyaptı mw2 nin ubdatelisi olmuş aradaki farkı anlamak için mw2 mw3 oynayın hiçbir fark göremiyeceksiniz bide bc2 bf3 ü oynayında kim bebekmiş görün, 9muş 7 bile fazla bu oyuna sizin gibiler körü körüne bağlandığı için adamlar harita ekleyip ekleyip yeni isimle oyun çıkarıyorlar.

 21. Tru3 dedi ki:

  Call of duty MW3 senaryo moduyla bf yi yine ezip geçmeyi başarıyor. Ayrıca oyun süresi daha uzun. Oyun sadece grafikten mi ibarettir diyenler baktılar mw3 gayet başarılı şimdide grafiklere laf ediyolar. Kabul edin call of duty senaryo moduyla geçilemez bir oyun. Multisine laf edenler, işiniz gücünüz büyük haritada ya pusmak ya araç kullanmak yada roketle bomba yağdırmak. Multi bu değildir. Call of duty nin haritaları küçük ama en azından beleşe uçağa helikoptere binmiyorsun. Ayrıca perk sistemi gayet başarılı. Bence call of duty multi olarkta bf ile her alanda kapışır.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Call of duty MW3 senaryo moduyla bf yi yine ezip geçmeyi başarıyor. Ayrıca oyun süresi daha uzun. Oyun sadece grafikten mi ibarettir diyenler baktılar mw3 gayet başarılı şimdide grafiklere laf ediyolar. Kabul edin call of duty senaryo moduyla geçilemez bir oyun. Multisine laf edenler, işiniz gücünüz büyük haritada ya pusmak ya araç kullanmak yada roketle bomba yağdırmak. Multi bu değildir. Call of duty nin haritaları küçük ama en azından beleşe uçağa helikoptere binmiyorsun. Ayrıca perk sistemi gayet başarılı. Bence call of duty multi olarkta bf ile her alanda kapışır.

 23. muratteas dedi ki:

  MW3 ile BF3 beklenenleri karşılayamadı.

 24. DarkDance dedi ki:

  bence oyun süper Stea’den lisanslı olarak aldım tavsiye ederim.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Yine sonunda Araplara bağladılar olayı. Ne bitmez kuyruk acısıymış arkadaş? Her yerde İsrail uşaklığı.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  harika senaryo, kesinlikle tavsiye ederim.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  puan 9.5 ten az olmamalıydı.sizin derdiniz ne he ? gidin b3 gibi bebek oyunlarını oynayın.grafikleriyle avunun. bir oyunun istediği kadar grafikleri iyi olsun, oynanışı zevk vermiyorsa nabiyim ben o ***** daha çok ekmek yemesi lazım.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  çok akıcı ve keyifle oynanıyor. ama grafikleri vasatın altında, keşke biraz daha özenilseydi. kaplamalar fln o kadar kötü ki sık sık acaba 640×480 mi çalışıyor diye çözünürlükten şüphe edip settings e girdim(1920×1080 oynuyorum)

 29. Ben Kenobi dedi ki:
 30. orcnd dedi ki:

  grafikleri ve haritaları battlefield kadar iyi değil ama yinede battlefield’dan daha iyi bir oyun.

  özellikle rakiplerin yapay zekası, senaryo ve oynanış açısından daha başarılı buldum. battlefield’da sadece haritalar değişiyor ama düşmanın davranışları değişmiyor ama call of duty’de düşmanlar mevcut alanı daha akıllıca kullanıyor.

  bunun dışında call of duty’de hala dostlarınızın yanında sizi vurabilen düşmanlar görebiliyorsunuz ki bu benim en çok sinir olduğum olay.

  senaryo gerçekten iyi ama. en son tanklarla bir otoparkın içinde savaştım daha ne olsun

 31. Ghost34 dedi ki:

  güzel bir inceleme olmuş oyun bana mw2’ye ek paketmiş gibi geldi ^^ bf3 multiplayer olarak mw3’ü önce havada sonra karada yener

 32. virtual worms dedi ki:

  puanlandırmada fazla iyimser davranılmış sanki

 33. SDN Okuru dedi ki:

  8’den fazla etmez bu oyun

" Modern Warfare 3 İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Modern Warfare 3 İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Modern Warfare 3 İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "