Minecraft’ın yapımcısı Mojang için yeni dönem


18 Mayıs 2020 Pazartesi 19:00
Minecraft’ın yapımcısı Mojang için yeni dönem

Minecraft oyununun geliştiricisi olmasıyla bilinen oyun şirketi Mojang, uzun yılların ardından ismini ve logosunda değişikliğe gitti. Microsoft tarafından satın alınan ve farklı bir çatı altında faaliyetlerine devam eden şirket markalaşma konusunda yeni bir adım attı.

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra şirket yalnızca Minecraft üzerine yoğunlaşıyordu, şirket zaman içerisinde bu kuralı yıkarak tam anlamıyla bir oyun stüdyosu haline gelebilir.

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang farklı bir yola girecek

Şirket, yayınladığı tanıtım videosu ile yeni bir isme ve logoya geçiş yaptığını duyurdu. Yayınlanan videoya göre şirketin yeni ismi “Mojang Studios” olacak. Bu ekleme çok küçük gibi gözükse de bize şirketin gelecekteki planları ile ilgili bazı detaylar veriyor. Şirketin markalaşma yolundaki bu adımına bakacak olursak, Minecraft dışında başka işlerin bizleri karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Mojang bununla kalmayıp logosunda da bir değişikliğe gitti. Yeni logonun yazıdan ibaret olduğunu göz önünde bulunduracak olursak daha “rahat” bir tasarıma gidildiğini söyleyebiliriz.

mojang yeni logo

2014 yılında el değiştiren Mojang tarafından, Minecraft dışında pek bir çalışma göremedik. Bu değişiklik, yeni çalışmaların habercisi olabilir. Oyuna geçtiğimiz ay RTX güncellemesi gelmişti ve oyuncu sayısında bir artış gözlemlenmişti. Sizce şirketin bir sonraki hamlesi ne olabilir? Bu değişiklikten siz nasıl bir çıkarıma vardınız?
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Minecraft’ın yapımcısı Mojang için yeni dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Minecraft’ın yapımcısı Mojang için yeni dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Minecraft’ın yapımcısı Mojang için yeni dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  2. 2 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  3. 3 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  4. 4 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  6. 6 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  7. 7 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  8. 8 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  9. 9 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  10. 10 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!