Okunma

Mostar Sevdah Reunion Avea ile Büyüledi


12 Mart 2012 Pazartesi 00:47
Mostar Sevdah Reunion Avea ile Büyüledi

Geleneksel Boşnak aşk şarkıları Sevdalinka’ları dünya ile buluşturan Mostar Sevdah Reunion, Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında gerçekleşen muhteşem konseri ile İstanbul’daki hayranlarını büyüledi.


İki kez bis yapan Mostar Sevdah Reunion, sahneden ayrılırken de müzikseverlerin alkışları susmadı

Avea’nın müziğe sağladığı katkı ve desteğin en önemli göstergelerinden olan “Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında; Boşnak aşk türküleri Sevdalinka ile çingene müziğini ustaca birleştiren Mostar Sevdah Reunion, Türkiye’deki müzikseverlerden büyük beğeni topladı.

Balkan müziğinin en önemli seslerinden biri olarak kabul edilen ve dünyanın dört bir yanında konserler veren Mostar Sevdah Reunion, dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Grubun müzikle yolculuğu Yugoslavya’nın dağılmasının ertesinde; iç savaş sıralarında başladı. Grup üyeleri 1993 yılında evlerinde yaptıkları kaset kayıtlarını çevrelerine dinleterek ilk hayranlarını bu dönemde kazanmış oldu.

Sevdalinka ve çingene müziğini ustalıkla bir araya getiren Mostar Sevdah Reunion, farklı yorum tarzlarını ilk profesyonel çalışmaları olan ve grup ile aynı adı taşıyan albümüyle 1998 yılında piyasaya çıkardı.

Şu ana kadar 7 albümü hayranlarıyla buluşturan Mostar Sevdah Reunion, geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz efsane çingene şarkıcı Şaban Bajramoviç ve Balkanlar’da cazın divası kabul edilen Ljiljana Buttler ile ortak eserler kaydetmişti.

Milic Petrovic (gitar), Sandi Durakovic (gitar), Nermin Alukic (gitar ve vokal), Senad Trnovac (davul ve perküsyon), Marko Jakovljevic (bas) ve Vanja Radoja (keman) oluşan grup, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Davorin müzik ödülünü kazanarak ayrı bir başarıya imza attı. Ayrıca grubu konu alan, MSR ve Sevdah the Bridge that Survived adlı 2 belgesel film de çekildi.

2007’da çıkan son albümü “Cafe Sevdah”dan başka 6 albümü daha bulunan Mostar Sevdah Reunion, verdiği muhteşem konserde; arasında Cudna jada od Mostara grada ve Djelem, Djelem gibi albümünlerinde yer alan ünlü eserlerini seslendirdi.

3. Avea Sıra Dışı Müzik Konser Takvimi:

11 Ekim 2011 Erkan Oğur, Derya Türkan & Vincent Segal

2 Kasım 2011 Zakir Hussain&Master of Percussion

17 Aralık 2011 Diego El Cigala

14 Ocak 2012 Anouar Brahem Quartet

4 Şubat 2012 Bratsch

10 Mart 2012 Mostar Sevdah Reunion

27 Nisan 2012 Susana Baca

*Biletix’ten satışa sunulan konserler hakkında ayrıntılı bilgiye www.aveakonserleri.com, facebook.com/AveaSiraDisiMuzik ve twitter.com/SiraDisiMuzik adreslerinden ulaşmak mümkün.

*Tüm Avea’lılara biletler %20 indirimli. (İnternet üzerinden alımlarda)

Bilgi İçin: avea.com.tr
              facebook.com/avea
              twitter.com/avea

:: Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri’nde hangi grupların ya da sanatçıların olmasını istersiniz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mostar Sevdah Reunion Avea ile Büyüledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mostar Sevdah Reunion Avea ile Büyüledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mostar Sevdah Reunion Avea ile Büyüledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "