Okunma

Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması!


30 Ocak 2017 Pazartesi 19:00
Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması!

Google’un “kendi telefonunuzu, kendiniz şekillendirin” sloganıyla yola çıktığı ve büyük umutlar bağladığı modüler akıllı telefon projesi Ara, bilindiği üzere yakın zamanda rafa kaldırıldı.

Google Ara sadece teknoloji odaklı olacak

Söz konusu rafa kaldırılan bu projeyle ilgili, önce Google’a, daha sonra ise Lenovo’ya satılan Motorola şirketinin yetkilileri bir açıklama yaptı.

Motorola yetkilileri sözlerine ilk olarak Google’un tüketici odaklı değil, sadece teknoloji odaklı bir çalışma yürüttüğünü belirterek başladılar.

Zira Google, Ara projesine başlarken insanların ne istediğinden çok, bir düşünceyi kanıtlamayı amaçlamış.

17-01/30/motorola-google-proje-ara-aciklamasi-2.jpg

Yetkililere göre, kullanılması zorunlu kılınan modüler yapı (ki aynı sorunun LG G5’de de olduğu savunuluyor), yaşanan bu başarısızlığın asıl sebebi.

Ayrıca kendi telefonları Moto Z’de bu durumun tamamen kullanıcının istediğine bırakıldığının altını çizen yetkililer, bu yüzden kendi cihazlarının en başarılı modüler akıllı telefon olduğunu belirtmekten de geri kalmıyorlar.

:: Siz bu açıklama hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar haklı beyler dağılın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  modüler sistem karı düşürür kapitalzmin ruhuna aykırıdır ,yeni teknoloji istiyorsan yeni telefon alacaksın.motorola da karı düşürmediği için kendilerini başarılı ilan etmişlerdir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ee açıklama nerede? Bu açıklama mı?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Moduler Telefon guzel olurdu. Ama hem teknolojideki uyum yetersizligi veya uyumun elde edilemeyisi hem de yeterli destekten dolayi kaldirildi.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  modüler sistem 2 yıl sonra mutlaka çıkacak. Ama beklemediğimiz bir firmadan.

" Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola’dan, Google Proje Ara açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "