Okunma

Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı


23 Mayıs 2012 Çarşamba 07:00
Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı

Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışıyor olabilirler ama sonunda Motorola Mobility’nin sahibi haline geldiler. Tabii ki Google’dan bahsediyoruz çünkü yaklaşık bir yıldır bu anlaşmanın yapılabilmesi için çaba sarfediyorlar.

Google bu anlaşma sayesinde yalnızca Motorola Mobility‘e değil, 17.000 adet patente de sahip olmayı başardı. Ayrıca şirketin CEO’su Sanjay Jha‘yı işten çıkararak, daha önce de birlikte çalıştıkları bir ismi CEO olarak atadı. Bu tanıdık isim ise Dennis Woodside oldu. Yani artık Motorola Mobility’nin başında Woodside var.

Peki bu anlaşmanın bu kadar uzun sürmesinin sebebi neydi? Aslına bakarsanız sebep oldukça basit. Google’ın bu devir teslimi yapabilmesi için Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Çin hükümetinin onayını alması gerekiyordu.

Avrupa Birliği ve ABD’nin onayını Çin’e oranla çok daha rahat almış olsalar da, bir süredir Çin’den onayın çıkmasını bekliyorlardı. Hatırlarsanız birkaç gün önce sizlere Çin’den onay geldiğini de bildirmiştik.

Google’ın Motorola Mobility ile neler yapabileceğini yakında göreceğiz. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

:: Google’ın Motorola Mobility anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şu bootloader kilitlerini kaldırsa yeter, madem stock ics rom gelmiyor, custom rom atabilelim.

" Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola Mobility Anlaşması Sağlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "