Motorola telefonlarını bilgisayara dönüştürecek


18 Mart 2021 Perşembe 12:30
ABONE OL
Motorola telefonlarını bilgisayara dönüştürecek

Motorola, yeni amiral gemisi telefonu Edge+ için Ready For adlı bir masaüstü bilgisayar arayüzü geliştirdi. Samsung’un DeX hizmetini andıran Ready For, kullanıcıların akıllı telefonlarını daha büyük bir ekrana bağlamasına olana tanıyacak.

Motorola Ready For büyük ekranlarda da kullanılabilecek

Yeni arayüz kullanıcıların USB-C’den USB-C’ye ya da USB-C’den HDMI’ya kablo kullanarak bağlanmasını sağlayacak. Böylelikle Edge+ ve ilerleyen zamanlarda gelecek olan yeni Motorola telefonlarının bir bilgisayarda veya daha büyük bir ekranda alternatif olarak kullanılması mümkün olacak. Şirket Ready For için dört farklı kullanım durumunu öngörürken, kullanıcılar en temel düzeyde Edge+’ı DeX’e benzer şekilde Bluetooth ya da klavye ile tamamlanan bir mobil masaüstü cihaza dönüştürebilir.

motorola-ready-for-telefonlari-bilgisayara-cevirecek

Öte yandan Motorola’nın Edge+‘ın nasıl kullanılır olabileceğine yönelik daha ilginç planları da bulunuyor. Örneğin daha iyi bir görüntülü sohbet deneyimi sunabilmek için akıllı telefonlardaki kameraları kullanarak Edge+’ı bir video konferans istasyonuna dönüştürmek, bu planlardan sadece biri. Zira 64 MP kamerası bulunan telefon bu gereksinimi karşılayabilecek durumda.

Telefon bu sistemle birlikte eğlenceyi de yukarı seviyeye çekmeyi planlıyor. Oyuncular Edge+’ı ellerindeki bir denetleyiciyle eşleştirebilecek. Böylelikle Fortnite gibi mobil oyunlar ya da xCloud gibi oyun akışı hizmetlerini geçici bir konsol olarak kullanabilecekler. Ayrıca istenildiği taktirdi telefon kolayca taşınabilir bir set üstü oyun konsoluna da entegre olabilecek. Bununla birlikte seyahat ederken oturum açmış olan tüm akış hizmetlerine erişimi de mümkün kılıyor. Böylelikle Wi-Fi bağlantı hakkında endişelenmek zorunda kalınmaması bekleniyor.

Ready For ve Samsung’un DeX girişimi, bir akıllı telefonun bilgisayara dönüştürülmesi için yapılan ilk girişim değil. Bunlardan önce 2007 yılında üretilen Palm Foleo ve Motorola’nın kendi kendi Atrix 4G’sini bir LapDock aksesuarına dönüştürme denemeleri bulunuyor. Motorola’nın bu defaki kullanım durumuysa bir adım daha iddialı. Çünkü HDMI’dan USB-C kablolarına bağlantı yapan kullanıcıların sayısı her geçen gün artmakta. Bu da bir telefonu geniş bir ekrana dönüştürmek için oldukça yaratıcı bir fikir gibi görünüyor.

Kaynak: TheVerge
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Motorola telefonlarını bilgisayara dönüştürecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola telefonlarını bilgisayara dönüştürecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola telefonlarını bilgisayara dönüştürecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!